» » Devil May Cry 5 İndir

Devil May Cry 5 İndir

Devil May Cry 5 İndir
233 0 1

   Devil May Cry, video oyun dünyasının en ünlü serilerinden biridir ve şüphesiz her oyunu (ikinci oyun hariç) belirli bir kalite standardını karşılayarak oyuncuları memnun etmeyi başarmıştır. Seri, video oyun dünyasındaki bazı aksiyon oyunlarının, özellikle de ilk oyunun temel bilgilerini değiştirirken, üçüncü ve dördüncü oyunlar derin bir izlenim bıraktı. Sonunda Capcom, DmC: Devil May Cry'ı İngilizlere emanet etti ve hikaye’ye yeniden başlamak istedi. Ancak Devil May Cry hayranları yeni Dante'nin özel görünümü DmC'ye çok tepki verince: Oyun kalitesi iyi olsa da Dmc May: Devil May Cry ana dizide yer almıyor.   


   Son E3 Expo'da Devil May Cry 5 ile dördüncü oyunda duyurduğu hikaye’ye devam edeceğini belirten Capcom, yeni ve eski oyuncuların ilgisini çekmeyi umuyor. Capcom, Devil May Cry markasıyla aynı hedefe sahip olan Resident Evil 2 Remake ile bu hedefine ulaştı. Başrol oyuncusu Dante'nin yanı sıra geliştiriciler de (dördüncü oyundan öğrendiğimiz Nero dahil) oyuna katıldı, bu sefer dizinin hikayesini doğrudan etkileyecek başka bir karakter getirdi.

V, hikaye’de Devil May Cry müşterisinin sözcüsü olur ve V'nin oyundaki konumu üçüncü oynanabilir karakter olur. Dante ve Nero'dan farklı olarak V'nin seri için oldukça uygun olan uzun menzilli dövüş yeteneğinden bir fark gösterdiğini söyleyebiliriz. Dördüncü oyunda Capcom, Dante yerine ana karakter Nero'yu verdiğinde karakter konusunda soğuk hissettiyseniz, V'de bu hissin yaşanmadığını vurgulamak isteriz.


  Diğer oyun serileriyle karşılaştırıldığında, Devil May Cry serisi oldukça zor bir yeni karakteri kabul etti ve beşinci oyunu V bu engeli aştı (kahramanın eksikliğinden dolayı). V karakteri, oyunun başında Nero ile başladığınız maceraya katılıyor. Yapısı gizemli tavrıyla çözülemeyen bu karakter, hikaye boyunca size ihanet edecek ve bu fikir her zaman aklınızda. Çünkü oynanabilir ve önemli bir karakter olarak tasvir edilse de senaryo açısından V, kenar karakterlere güven vermede çok güçlü olduğun gösteriyor.

Diziye yeni katılan Nico karakterinin Nero için çok uygun olduğunu söyleyebilirim. Oyuna silah geliştirmede ve silah delmede iyi olan bir karakter olarak katıldı. Oyunun başında bile bu yeteneği nereden elde ettiği belli olunca Nico diziyi takip eden oyuncuları şaşırtabilir.


Hikaye’nin başlangıcını özetlersek; V'nin görevini kabul ettikten sonra Dante, bu görevin diğer iblis avlama görevlerinden çok farklı olduğunu fark eder ve beklenmedik bir şekilde güçlü bir düşmanla karşılaşır. V ve Dante bu şekilde oyunun ana hikayesinde yer alsa da Nero partiye geç kalan karakterdir. Oyunu oynadığınızda hikayenin girişini kendi gözlerinizle gözlemlemek oyunun eğlencesini artıracaktır.

Devil May Cry 5'in hikayesini anlatmaya devam ederken, Capcom'un hikaye’ye ilk kez daha fazla ağırlık verdiğini baştan anlayabilirsiniz. "Devil May Cry" serisinin şu anda belirgin bir hikaye derinliği yok.Bu sefer bize beşinci oyunda sürükleyici bir sahne gösterdik. Ek olarak, hikayeyi anlamak için sizden başka oyunlar oynamanızı isteyen geliştiriciler de seriye yeni oyuncular kazandırıyor. Oyunun ana menüsünde yer alan seçeneklerle geçmişten günümüze Devil May Cry dizisinde yaşananlara dair kısa bir video getiren kimdir? nedir? Öğrenebilirsiniz.

Oyunda farklı karakterlerden oluşan bir sahne ile oynamak istiyorsanız, sahne her karaktere bir arka plan hikayesi yerleştirmek ve dallanıp bulanıklaştırmak yerine üç karakteri de tek bir amaç için aynı çatı altında toplar. İlerleme değişmeyecek. Geliştiriciler, oyunun çok rollü sistemine ortak oyunlar eklemek için bu özelliği kullanır ve diğer oyuncuların oyunumuza katılmasına izin verir. Ancak bu mekanizmanın oyunu hiçbir şekilde aksatmadığını söylemeliyiz.


  Devil May Cry 5'in karakter geliştirme sistemi eski oyunun yolunu takip ediyor. Benzer şekilde, Red Orb toplarken karaktere yeni beceriler ekleyebilir ve silahları geliştirebiliriz. Karakter geliştirme ekranında Nero'nun oyuncular için birçok seçenek sunduğunu belirtelim. Hikaye’de şeytanın kolunu kaybeden Nero, boşluğu Nico'nun yaptığı Devil Breakers ile dolduruyor. Devil Breaker sisteminin oynanış açısından oyunu renklendirmesi için Nero'ya bağlı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Oyuna beklediğimizden daha fazla Devil Breaker entegre ederek, Capcom her oyunu benzersiz olacak şekilde tasarladı. Farklı Devil Breaker seçeneklerini kullanarak Nero'nun işlevselliğini değiştirebilirsiniz.

Bu eşyalar, oyunda dövüşürken de bulunabilir. Nico ve Red Orbs'tan Devil Breaker satın alabilirsiniz. Aşırı fazla kullanırsanız çökebilme ve parçalanma ihtimali de artıyor. Bir arıza meydana geldiğinde, cebinizdeki bir sonraki "iblis sabotajcısı" devreye girecektir. Ancak, bu sıralamayı yalnızca bu bölümün başında ayarlayabilirsiniz. Savaşa girdiğinizde bu sıralamayı değiştiremezsiniz. Aktif olarak kullandığınız Devil Breaker'ı beğenmezseniz, bir düğme ile parçalayabilir ve bir sonraki Devil Breaker'a geçebilirsiniz

Kombolar açısından, Nero'nun animasyonu (Dante'ye kıyasla), tıpkı dördüncü oyun gibi daha ağır olma ihtimali yüksek oluyor. Dördüncü turda, düşmanı şeytani bir kolla yakalayıp düşmana atmayı başardı. Yeni oyunda da benzer bir mekanizma ile karşılaştık. Düşmana hızlıca zarar vermek yerine kendi düşmanına ağır hasar vermeyi tercih eden Nero, oyunun başında ideal rol konumunda. Geliştiriciler de bu durumu fark ettikleri için oyunun en başından itibaren Nero'yu kontrolümüz altına almayı umuyorlar.


   Diziye katılan yeni karakter V'ye dönersek, diğer iki karaktere kıyasla ciddi kayıplara neden olabileceğine şaşırdım. V'nin oynaması kolaydır, Griffin ve Shadow adında iki özel hayvan vardır. Griffin uzun mesafeden hasar verebilsede, bir emir verirseniz, Shadow da düşmana doğru koşabilir ve bir dizi saldırı gerçekleştirebilir. Başınız belaya girdiğinde, V'nin üçüncü şeytanı çağırmak için de tıklayabilirsiniz. Bu devasa yaratık, savaş alanına girerken büyük hasara neden olacak ve size yardımcı olabilir ve kısa sürede ortadan kaybolabilir. V'nin bir başka olağanüstü yeteneği de kitabıdır, Griffin yardımıyla savaş alanında kayabilir.

Savaş sırasında şiir okuyarak V bazı düşmanları manipüle edebilir ve yok edebilir. Bununla birlikte, okurken, saldırılardan kaçınmanın daha zor olduğunu belirtmekte fayda bulunuyor. Bu iki minyonu da çok dikkatli kullanmalısınız çünkü Griffin ve Shadow'un da kendi sağlıkları var. Bu iki asistan ciddi şekilde yaralanırsa kısa sürede savaş alanını terk edecekler. V'nin karakter ilerleme ekranı, Nero kadar ayrıntılı değil. Topladığımız kırmızı küreler sayesinde kontrol ettiğimiz canlıların yeni yetenekleri de bulunuyor.

Üçüncü oynanabilir karakter, Dante ise, Dmc hayranlarının da favorisi ve hikaye daha sonra ortaya çıkıyor. Dizinin en sevilen karakteri olan Dante, oyunda önemli bir yere sahip. Dante, herkesin değer verdiği bir ustaya benziyor ve şahsen oynamayı sevdiğim bir karakter. Önceki Devil May Cry hayranlarına tanıdık gelen kombinasyon sistemini beşinci oyuna getiren geliştirici, Dante'yi farklı tarzlara böldü. D-Pad'ler ile karakterinizin savaş alanında göstereceği yetenekleri değiştirebilirsiniz.


  Kılıç kullanmanın yanı sıra yakın dövüşte tekme ve yumruk da kullanılmaktadır. Oldukça esnek bir dövüş mekanizmasına sahip olan Dante'yi kontrol ettiğinizde, ondan ayrılmak istemezsiniz. Benzer şekilde, diğer oyunlar gibi, Dante’nin gelişimi de yeni yeteneklerin kilidini açmaya dayanmaktadır. Son olarak, oyun mekaniğinin en zorlayıcı yönü oyuna eklenen özel asistanlardır. Bu asistanı etkinleştirdikten sonra oyunun kombolarını daha kolay hale getirebilirsiniz. Zaten kolay olan bu özelliği oyunda etkinleştirdiğinizde karşılaştığınız düşmanlar kum torbası haline gelecektir.


  Oyun mekaniğini dikkate almadığımızda oyunun teknik olarak çok başarılı olduğu söylenebilir. Devil May Cry 5 (konsol platformunda yüksek FPS'de de çalışabilir) özellikle ara sahne grafiklerine de sahip olmaktadır. Ne yazık ki, film müziği önceki oyunların gerisinde kalıyor ve RE motorunun özelliklerinden tam olarak yararlanıyor. "DmC: Devil's Cry" ana diziye dahil edilmese de savaş sırasında çalınan zengin bir müzik olarak hatırlanmaktadır. Ancak beşinci oyunda, geliştiriciler müziğe karşı daha katı bir tavır alıyor.

Oyunun en rahatsız edici kısmı, "Devil May Cry" klasiği olan kamera açısı. Oyun serisi her oyun için kamera açısı sorununu çözemedi ancak beşinci oyunda sorun aşılamadı. Oyun çok hızlı ilerlediğinden kamera açısı bazen sapıyor ve savaş sahnesini görmek yerine mağlup canavarın arkasını görmeniz gerekebilir. Oyunun hemen hemen her bölümünde bu tür kamera açısı hataları ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca oyunun arayüz ekranının bazı oyuncuları rahatsız edeceğini vurgulayalım. Oyun arayüzüne eklenen kırık cam efekti herkesin olmasa da bazı oyuncuların dikkatini dağıtabilir.

   Sona geldiğimizde Devil May Cry 5 yeni ve eski bir oyuncuyu bir çatı altında toplayabilir. Oyun, hızlı ve sürükleyici yapısı sayesinde yeni nesil oyuncuları çekme potansiyeline sahip ancak yine de özü olduğu için kemik kalitesini bozmayacaktır. Devil May Cry'ın büyük bir hayranıysanız, bu oyunu asla kaçırmamanızı öneririm.   


Devil May Cry 5 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Minumum Sistem Gereksinimleri;
 • OS: WINDOWS® 7, 8.1, 10 (64-BIT Required)
 • İşlemci: Intel® Core™ i5-4460, AMD FX™-6300
 • RAM: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 760 or AMD Radeon™ R7 260x with 2GB Video RAM, or better
 • Depolama: 35 GB
Önerilen Sistem Gereksinimleri;
 • OS: WINDOWS® 7, 8.1, 10 (64-BIT Required)
 • Processor: Intel® Core™ i7-3770, AMD FX™-9590, or better
 • RAM: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 / AMD Radeon™ RX 480
 • Depolama: 35 GB
Türü: Aksiyon Macera
Dil: Türkçe
İndir Devil May Cry 5 İndir.zip
Benzer Aksiyon Oyunları / Role Play Oyunları / Macera Oyunları
Devil May Cry 5 İndir Benzeri Oyunlar
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Robot olmadığınızı doğrulayın: *