» » Back 4 Blood İndir

Back 4 Blood İndir

Back 4 Blood İndir
485 0 1
   Left 4 Dead'in koşu-atıcı işbirliği türünü tanıttığını ve ardından Valve'nin 2. oyunun çıkışından sonra bu tür oyunları geliştirmeyi bıraktığını hatırlıyor musunuz? Left 4 Dead 2 bana hala tazeliğini koruyan bir çalışma olarak görünüyor çünkü bu serinin tadını başka hiçbir co-op oyunu vermedi. "İkinci Dünya Savaşı mı?" diye soranlardan mutlaka çıkacaktır. Beni güldürmeyin ama... Killing Floor 2 çok eğlendiğim bir oyun ama daha fazlası olmayı kesinlikle haketmiyor tabii ki de. Orijinal Left 4 Dead stüdyosu tarafından geliştirilen ve yıllar önce Valve tarafından elenen Back 4 Blood çok ilginç bir atış oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Left 4 Dead'i yenmeyi başardı. Bunun imkansız olduğuna inanmaya başladık bile ! Back 4 Blood incelememiz yayında!   


  Back 4 Blood, 2009'un ritmine geri dönmüş durumda. Geliştirici Turtle Rock, zombi katliamını aslına uygun olarak yeniden üretmiş ve seriyi yenilemiş. Back 4 Blood aslında Left 4 Dead'in önermesiyle çelişen bir yapıya sahip görünüyor. Artık çökmekte olan bir şehirden kaçmak için mücadele eden bir grup kurtulan insanları kontrol etmiyorsunuz. Zombileri öldüren paralı bir askersiniz, işgalcileri avlayarak, mahsur kalan sivilleri kurtararak ve hayatta kalan yerleşimler için malzeme topluyoruz. Eski insanlara bulaşan ve onu ev sahibi olarak kullanan ölümcül bir parazit, medeniyetten geriye kalanları yemeye kararlı görünüyor, korkunç bir yaratığa dönüşmeye de gayet hazır bir şekilde bekliyor. İnsanlığın neslinin tükenmesi söz konusuyken, biz ve arkadaşlarımız düşmana karşı savaş açma, sürgünleri yok etme ve dünyayı kurtarma sorumluluğuna sahip olmayı üstleniyoruz.

Dört kişilik işbirlikçi hikâye sahnesinde, dinamik ve tehlikeli bir dünyada mücadele ediyoruz ve giderek zorlaşan görevlerden kurtulmak için birlikte çalışmamız gerektiğini de unutmuyoruz. En fazla üç arkadaşınızla çevrimiçi oynayabilir veya savaşa tek başına katılarak yapay zeka kontrollü ekibinize liderlik edebilmenize de olanak sağlanmış durumda. Ayrıca, bağışıklıktan kurtulanlardan birini, sekiz özelleştirilebilir temizleyiciyi ve bir dizi ölümcül silah ve eşyayı seçmekte özgürsünüz, çünkü gelişen düşmanlarla savaşmak için stratejiler geliştirebilir ve tam yıkım konusunda tutkulu olabilirsiniz...


  Örneğin, Holly her öldürdüğünde dayanıklılık kazanan bir yakın dövüş uzmanı olarak tanınıyor, Hoffman fazladan bir el bombası taşıyarak ve tüm takım için daha fazla mühimmat sağlayacak ve anne her görevde ücretsiz bir diriliş alacak. İlk izlenimime göre, Doc rolüyle ilgilenmeyi seviyorum. Uyuşturucu kıyafetini daha hızlı kullanıp herkesi ücretsiz olarak iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda en seveceğiniz iki silahtan biri olan M9 tabanca ve MP5 ile oyuna başlayabilirsiniz. Left 4 Dead'de hayatta kalan karakterlerden birini seçmek, esas olarak kimin sesini duymak istediğinizle ilgili olma ihtimali de yüksek görünmekte. Back 4 Blood'ın Temizleyici rolünde bu, hangi sınıfı sevdiğinizle ilgilidir.

Kim? Zombi mi? Ben Kaçar?


  Oyun destesi yapımında temizleyicinin yeteneklerini diğer mükemmel mekaniklerle birleştirmeye başladığınızda, yapının derinliğinin daha fazla olduğunu fark edeceksiniz. Seviyeler arasında oyuncular, 100'den fazla açılabilir karttan küçük sağlık ödüllerine ve büyük oyun değişikliklerine kadar değişen efektlerle 15 kart grubu oluşturmasına imkan tanınmış. Başlangıç kartı biraz sıkıcı gelebilir (+10 dayanıklılık vb.), ancak beni uzmanlaşmaya teşvik eden dönüştürücü becerilerin kilidini hızla açacaksınız buna eminim çünkü bu heyecanı biz de yaşadık. Göz ardı edilmek istemiyorum. En havalı kartlardan bazılarının da bariz bir dezavantajı da bulunuyor elbette.

Örneğin, Admin Reload, depoladığınızda silahı otomatik olarak yeniden yüklüyor, ancak mühimmat kapasitesinin %15 'ini tüketiyor. Veya bir katilin içgüdüsü gibi, zayıf nokta hasarını büyük ölçüde artırıyor, ancak görüşü devre dışı bırakıyor. Dürüst olmak gerekirse, ilk okuduğunuzda kart sisteminden nefret etme ihtimaliniz yüksek. Bu, 4 kanın oynanabilirliğini yapay olarak genişletmenin bir yolu gibi görünüyor. Bir FPS oyuncusu olarak, tüm bu pasif ödüllerin benim için birçok görünmez taktik yaratacağından endişelenmeniz doğru olacaktır.


  Kim bir aksiyon oyununda kağıt oynamak ister ki? Hatalı ve huysuz olduğumu kabul etmekten mutluyum. Beş farklı deste oluşturmak için en az bir iki hatta üç  saat bile harcayabilme ihtimaliniz beni de korkutmuyor değil ve daha fazla kart açtıkça bunları değiştirmeye devam edeceğim. Destedeki yalnızca 15 kart size kesinlikle yardımcı olacaktır diye düşünüyoruz, ancak deste oluşturma menüsü özellikle konsol oyuncuları için bir test menüsü desek yanlış olmaz fakat menü çok karmaşık ve hantal görünüyor. Back 4 Blood'ın vuruş hissi ve kontrolü çok iyi ve kullanıcı dostu olarak gelmiş. Source grafik motorunun muhteşem birinci şahıs animasyonu da oyuna iyi bir şekilde entegre edilmiş halde piyasaya gelmiş.

İsteğe bağlı vuruş işaretleri ( bu olay beyaz vuruş anlamına geliyor, sarı ciddi anlamına geliyor, kırmızı ölüm anlamına geliyor) ve bağlamsal ping sistemi gibi modern stiller oyuna yetenek katıyor. Oyundaki 30 silahın tamamı (tabanca, SMG, saldırı tüfeği, LMG, keskin nişancı tüfeği, pompalı tüfek ve yakın dövüş silahı ve daha fazlasından oluşuyor) farklıdır. Sabahın erken saatlerinde sürekli silah değiştirir ve hepsinden alacağınız zevkin farklı olacağına da eminiz. Oyuncular, silahlara ve kartlara ek olarak, daha iyi silahlar, eklentiler, iyileştirme eşyaları ve el bombaları satın almak için her görevin başında oyun içi mağazayı ziyaret etme fırsatına da sahip olma şansı sunulmaktadır.


  Silah eklentileri özellikle ilginçtir çünkü farklı nadirliklere sahiptirler ve silahların doğal zayıflıklarını dengeleyebilirler. Eklentinin tek dezavantajı iyi bir cihazdan daha vazgeçmek zorunda kalmanız olabilir. Örneğin, Genişletilmiş Hızlı Mag, M249 Drowsy'nin yeniden yükleme hızını hızlandırabilir, ancak bu yükseltme nedeniyle zırh delici mermileri de kaybedersiniz. Back 4 Blood'ın daha zor modelinde, ne zaman ve ne satın alınacağı stratejinin önemli bir parçası haline geliyor. Yetiştirmenin zorluğuna ek olarak, oyun para birimi bakırı aşağıdaki seviyelerde daha az bulunur. Doğal olarak bu durumda harcamalarınıza daha çok dikkat etmenizi sizler adına daha fazla öneriyoruz.

Kaynakları birleştirmek için bölümün başında takım arkadaşlarınıza para ve cephane bırakabilirsiniz, ancak rastgele oyuncuların bu kadar cömert olacağını biz sanmıyorum ya siz? Bu, Back 4 Blood'ı arkadaşlarınızla oynamanın daha eğlenceli olmasının birçok nedeninden biri olabilir. Back 4 Blood'ın ana hikayesi, yaklaşık 30 bölümden oluşan oldukça uzun bir deneyim süresi vaat ediyor. Arsa genellikle şehir sokaklarını ve ürkütücü ormanlarını içeriyor. Çeşitli modlar aracılığıyla seviyeyi daha zorlu veya eğlenceli hale getirebilirsiniz. Patlayan zombilere özellikle dikkat etmenizde fayda var! Sevgili gamer.com.tr takipçileri lütfen bu modülü aktifleştirmediğinizden emin olunuz. Boş yere ekipman parçalama durumuna düşmenizi kimse istemez; ne siz, ne de biz...


  Hikâyede ne kadar ilerlerseniz bölüm o kadar zorlaşıyor. Act 3'te çifte hasar verecek ve asit bırakacak atılgan bir zombi ile karşılaşma şansınız olacak. Şimdiye kadar, zamanınızın çoğu varsayılan Recruit zorluğunda geçecek. İlk iki bölüm çok havadar ve ilginç. Açıkçası bundan sonrasını konuşmak için çok bir sebep kalmıyor... Acıdan bahsetmişken Back 4 Blood'da ayrıca Swarm adında bir PvP modu var. Left 4 Dead'in VS modu gibi, Swarm da özel sürüş türlerini kontrol eden diğer dört oyuncuya karşı dört insan "çöpçü" ile de savaşacak.

Ancak bildiğimiz VS modundan farklı olarak Swarm, hikaye haritasının bir bölümünü küçük bir arenaya dönüştüren zamanlı bir hayatta kalma modu olarak tanımlanabilir. Tek amaç mümkün olduğunca uzun olmaktır. Mümkünse Back 4 Blood'ın ortak hikayesini en iyi arkadaşınızla oynamanızı öneririm (oyun yalnızca GamePass aracılığıyla ücretsiz olarak indirilebilir ve yardımcı olması durumunda çapraz oynama ile de destekleniyor). Botlar kesinlikle tatsız, zevksiz ve yeteneksiz. Fakat beklendiği gibi "Back 4 Blood" oynayabildiğiniz için şanslısınız. Back 4 Blood oyuncularına Selam arkadaşlar!

   İncelememizi genel olarak özetleyecek olursak; Left 4 Dead serisini oynamış ve beğendiyseniz Back 4 Blood'da da aynı tadı alacaksınız. GamePass ile Xbox kullanıcıları oyunlara da ücretsiz olarak erişim sağlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla veya arkadaşlarınızla aynı platforma sahip olma endişesi duymadan oyunu birlikte damarlarınızın içinde hissedip oyunun maceralarını içinizde yaşayabilirsiniz. Back 4 Blood, işbirlikçi zombi oyunları için yeni bir standart belirliyor ve bize saygılarını sunuyor. Kesinlikle yakın gelecekte en iyi FPS oyunu olmaya aday olarak gösterilmeyi hakediyor.   


Oyunu Satın Almak İsterseniz Sitelerde Yer Alan Fiyatlandırmalar Şu Şekilde;

Steam 249₺
PlayStation Store599₺
Microsoft (XBOX) Store599₺
Türü: Aksiyon
Dil: Türkçe
İndir Back 4 Blood İndir.zip
Benzer Aksiyon Oyunları
Back 4 Blood İndir Benzeri Oyunlar
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Robot olmadığınızı doğrulayın: *