» » Guardians of the Galaxy İndir

Guardians of the Galaxy İndir

Guardians of the Galaxy İndir
137 0 0
Marvel's Guardians of the Galaxy

    Guardians of the Galaksinin, özellikle Marvel Sinematik Evreni'nin yayınlanmasından sonra hiç olmadığı kadar popüler bir çıkış serisi olduğunu söyleyebiliriz. Telltale tarafından yapı lan bir önceki oyundan sonra bu sefer aksiyon ve diyalog açısından öne çıkan bir oyunu piyasaya sürmdükleri söylenebilir. Çizgi roman serisinden esinlenilen bu oyunun kendine özel bir hikayesi var. Şimdi bu hikayenin detaylarına ,inceliklerine ve oyunun dinamiklerine hep birlikte bir göz atalım.    

 
Marvel's Guardians of the Galaxy'ye Giriş

   Marvel'in Galaksinin Koruyucuları çok ilginç bir şekilde açıldı. Peter Quill uzaya yelken açmadan önce onunla evinin bodrumunda karşılaşıyoruz. Annesiyle kısa bir sohbetten sonra Drax'in sözleri kulaklarımızda çınlıyor ve tüm açılış sekansının sadece bir anı, geçmiş bir yaşanmışlık olduğunu anladık. Burada karakterin geçmişine dair merak uyandıran unsurlar belli bir şekilde oyuncuya sunuluyor. Oyunda seviyeleri biraz da olsa geçince, buradaki gizemler ortaya çıkmaya başlıyor.

Oyun bize takımın nasıl bir araya geldiğini anlatmıyor, bizi yeni bir hikâyenin ortasına koyuyor. Fırsat buldukça birbirlerine bağırmalarına rağmen, bu grubun aslında çok bağlı olduğunu ve en kritik anda birbirlerine yardım ettiğini görmekteyiz. Elbette bu yardımla çarpışma olayı da hafife alınmamış gözüküyor.


  Oyunun hikayesi aslında ekip üyelerinin para ihtiyacından dolayı başının derde girmesi ve hikâyenin derinliklerine inmesiyle ilgili bir  hikâye. Tabii oyun ilerledikçe hikâyenin gerçek yolda olduğunu ve arka planda yaşananların yavaş yavaş sonlara doğru ilerlediğini göreceksiniz. Oyunun kendisi gibi, hikayesinde de fazla derinlik beklememek gerekiyor. Komik, Guardians of the Galaxy çizgi roman koleksiyonunu okuyormuş gibi düşünebilirsiniz. 

"Marvel Guardians of the Galaxy" çok problemli bir oyun ama oyunun teması ve diyalogları çok iyi işlenmiş. Az önce bahsettiğimiz gibi karakterler arasındaki savaş, karşılaştıkları duruma tepkileri ve tabii ki absürt gidişat oyunun özünde bulunuyor desek daha doğru olacaktır. Özellikle oyunun ilk birkaç saatinde bu süreci çok seviyorsunuz. Bu oyunun en büyük avantajı, olaylar karşısında yaptığınız seçimlere ve gözlemlediğiniz role göre diyaloğun değişecek olması diyebilirim. Tabii ilerledikçe bu yoğun diyalog yapısını takip etmek biraz zorlaşacak. Dolayısıyla Marvel’s Guardians of the Galaxy bir veya iki kez bitirilebilecek bir oyun değil diyebilirim. Çünkü diyalog yapısı keyifli olsa da birkaç saat sonra sizi yormaya başlıyor. 

Diyaloglar içerisindeyken sanki bir film serisi içersindesiniz…


   Diyaloglardan bahsetmişken, oyundaki bu seçim yapısı genellikle diyalog üzerine kurulu olsa da bazı anahtar seçimleri de içinde barındırıyor. Bu yaygın olmasa da yaptığınız seçimlerden bazıları hikâyenin gelişme biçiminde bazı farklılıklar gösterecektir. Örneğin ipuçları vermeden söyleyecek olursak, ilerideki tartışmalarda seçeceğiniz bir rolü desteklerseniz cebinizde bir güvenlik kartınız olma ihtimali yüksek ihtimal. Daha sonra aynı yere geldiğinizde ek kapıların kilidini açmak için bu kartı kullanabilirsiniz. Dediğim gibi hikayeye aman aman pek etkisi bulunmuyor ama sonuca doğru ilerledikçe farklı senaryolar ve diyaloglarla karşılaşacaksınız. Diyalog yapısı çok güçlü olduğu için oyuncuya "Bunu seçersem ne derler bilmiyorum" hissini yaşatmayı başarıyor. Yani diyeceğimiz şu ki oyundaki diyaloglar sizin oynayış biçiminizi dahi değiştirebilir.


  Oyun dinamiklerini tartışmaya devam etmeden önce oyunun genel gidişatından bahsedelim çünkü oyun yapımcısı Crystal Dynamics'in bu konuda iyi bir fırsatı kendi rıza ve kendi arzusu ile kaçırdığını düşünmekteyiz. Marvel's Guardians of the Galaxy aynı zamanda çok doğrusal ilerleyen bir yapıyı da üstleniyor. Koridor mantığını (yani bir nevi strateji oyunları) takip eden oyunlarda oyun alanında çok fazla gidip geliyoruz. Etrafa bakarak sadece güncellenecek eşyaları veya ek kıyafetleri bulabiliyorsunuz. Oyun alanını da çok dar yapıya sahip olduğu söylenebilir, ekstraların bununla sınırlı olması keşif duygusunu tamamen yitiriyor, mahvediyor. Bu nedenle Samanyolu'nun uzak köşelerinde farklı yerlere gittiğinizi tam olarak hissetme yeteneğinizi alıkoyuyor. Burada özgürlük kısmı fazla oyun stilinin özgürlüğü ve biraz daha oyun alanı sağlanmış olsaydı, daha rafine bir iş olabilirmiş diyebiliriz. Bir süre sonra yürümek, saklanmak, ateş etmek ve diyalog sistemini takip etmek arasında sıkışıp kalacaksınız. Oyunun sizleri nasıl strese soktuğunu izleyeceksiniz...


Oyunun savaş sistemi, karakterlere ve yeteneklerine doğru netleşiyor. Kazandığınız puanlarla her karakter için yeni yeteneklerin kilidini açabilme imkânınız da bulunmaktadır. Burada Drax ve Kamora, yakın dövüş dinamiklerinin ustalarıdır ve Rocket, silahları ve patlayıcı bombalarıyla savaş alanına saldırmak için müthiş bir olgudur. Öte yandan Groot, rakipleri belirli bir süre içinde kontrol etme gibi işlevlere sahipliği üstleniyor. Her karakterin bu yeteneklerini kullanmak için bir “couldown” sistemi kullanılır. Yetenekleri kullanmak için rakibi kilitlemeniz, karakteri seçmeniz ve ardından kullanmak istediğiniz yetenekleri belirlemeniz gerekiyor. Bu yetenekler oyun alanında farklı animasyonlara neden olacak olsa da bu kadar mükemmel taktiksel yönleri olmadığını söyleyebilirim. Bir süre sonra otomatik olarak hangi karakterin couldown’unuzun bittiğinde ister istemez otomatikman basmaya başlayacaksınız. Dövüş sistemi dediklerimiz için  ilginç ve basit bir sisteme dayanıyor.

Karakterin aynı zamanda kombo vuruşlar da gösterdiği oyunun dövüş sistemi, sizleri tuhaf hissettiren bir sistemi de bünyesinde barındırıyor. Bar dolduğunda ve başınız belaya girdiğinde aniden savaş alanındaki karakterler bir araya gelip sizi dinleyecek. "Biz yaptık kardeşim, bizGuardians of the Galaxytakımıyız, senin takımınla savaşacağız"  gibi cümlelerle takımı alkışlıyorsunuz. Bir yandan da gaz depoluyorsunuz… Bu sayede de bir ekip üyesi yere düşerse hemen ayağa kalkıyor ve müzik arka planında savaşmaya devam ediyor. Sistem ilk başta iyi düşünülmüş gibi görünse de savaşın ortasında böylesine büyük bir kesinti oyunun bu bölümünü mahvetmiş, bitirmiş diyoruz. Yani zorlayamazsınız ama birkaç dakika bu şekilde beklemeniz gerekiyor.


  Dövüş anlarına ek olarak, genel ilerlemede karakter yeteneklerini de kullanabiliriz. Roket küçük alanlardan geçebilir ve elektronik kapıların kilidini açabilir, Groot'u dallar budaklar kullanıyor ve ulaşmanız gereken nokta arasında bir köprü kurmak için kullanabilme imkanı sağlıyor, Gamora'yı yüksek noktalara ulaşmak için kullanabilir veya Drax'tan bir nesneyi kaldırmasını ve almasını isteyebilirsiniz. İstediğin yere git ama tüm bu noktalar önceden belirlenmiş. Başka bir deyişle, rastgele nesneleri Drax'a taşıyamazsınız veya Groot'a belirli bir alanın dışındaki dallardan köprüler kurmasını söyleyemezsiniz. Genel doğrusallık, bu küçük yapboz parçalarına da yansır.


   Sanki konser içerisindeyiz, kulaklarımızdaki pası oyun mu siliyor?   

   En seveceğiniz Marvel Guardians of the Galaxy'den biri de kesinlikle buna eminiz ki müzik olacaktır. Oyun için özel olarak hazırlanan parçaların yanı sıra film serisi gibi mükemmel soundtrack seçenekleri de bulunuyor. Oyun dünyasına entegre olan Star-Lord grubunun çalışmalarının yanı sıra Iron Maiden, Blondie, Bonie Tyler, Rick Astley, Rainbow, Twister Sister gibi sayısız grup ve sanatçımın birçok şarkısıyla da karşılaşacaksınız. A-ha bile bura 'da yer alıyor. Burada son zamanlarda sıkça gördüğümüz gibi müziğe bir yayın modu eklemeyi de ihmal etmemişler. Telif hakkı sorunlarından kaçınmak için yayıncının tüm bu şarkıları kapattığından emin olması için ayarlanmış hale getirilmiş. Dolayısıyla oyunu yayıncıdan izlerseniz kendi deneyiminizin yanı sıra Marvel's Guardiansof the Galaxy'nin en başarılı yönlerinden birini de kaçırmış olursunuz.

   YAAAAAANİİİİİİİİİİİ;

Bu oyunu görsel olarak çok başarılı bulacaksınız. Kendi alanı, karakteri ve biyolojik tasarımı ile özgün eserler yaratmıştır. Başta da söylediğimiz gibi oyunun her anında saçmalığı hissedeceksiniz ki bu Guardians of the Galaxy için kesinlikle iyi bir şey. Ara sahnelerdeki atmosferin yanı sıra karakter taklitleri ve yüz ifadeleri de dikkatle düşünülmüş. Seslendirme iyi olduğunda, bir film izliyormuş gibi görünüyorsunuz. 


Guardians of the Galaxy Sistem Gereksinimleri;


Guardians of the Galaxy minimum sistem gereksinimleri;

*İşlemci: Intel Core i5 / AMD Ryzen 5

 • *Bellek: 8 GB
 • Depolama: 80 GB boş alan
 • İşletim sistemi: 64-bit Windows 10

Önerilen sistem gereksinimleri;

    *Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660

 • İşlemci: Intel Core i7 / AMD Ryzen 5
 • Bellek: 16 GB
 • Depolama: 80 GB
 • İşletim sistemi: 64- bit Windows 10
Guardians of the Galaxy Fiyat Listesi Şu Şekilde Karşımıza Çıkmaktadır

Epic Games369₺
Steam 369₺
PlayStation 4 – 5 Standart Edition499₺
PlayStation 4 – 5 Deluxe Edition569₺
Yayıncı: Crystal Dynamics
Türü: Macera, Strateji / Savaş, Aksiyon
Dil: Türkçe
İndir Guardians of the Galaxy İndir.zip
Benzer Aksiyon Oyunları / Strateji Oyunları / Macera Oyunları
Guardians of the Galaxy İndir Benzeri Oyunlar
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Robot olmadığınızı doğrulayın: *