» » Far Cry 6 İndir

Far Cry 6 İndir

Far Cry 6 İndir
393 0 1
     Ubisoft'un yeni Far Cry oyunlarından biri nihayet geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülmüş bulunmaktadır. "Far Cry 6" inceleme yazımızda oyunun genel dinamiklerine sizler eşliğinde bir göz atalım.     

 
   Far Cry serisi 2004 yılında Crytek GmbH ile hayatımıza girmiş ve geliştirici firmanın bağımsızlığını açıklamasının ardından Ubisoft'tan ayrılmış, serinin tüm haklarını Ubisoft'a devretmiş ve kendi yolunda Crytek ile yürümeye devam etmiştir. Bu sürecin ardından kısa bir boşluğa düşen Ubisoft, ellerindeki en iyi markalardan biri olan Far Cry serisinin temellerini atmış ve ardından kurdukları yeni ekibin de yardımıyla Dunia Engine'i piyasaya sürmüşlerdir. Oyun motoruna dayalı bir CryEngine, 2008. Far Cry 2 birçok pazar segmentinde ortalama puanlar açısından ilerlemeye devam etse de hala çoğu oyuncunun iyi ile kötü arasında geçiş yapmasını sağlayan ve kararsızlığa yol açan bir yapım olarak biliniyor.

Far Cry 6’da Neler Var?

O dönem ya da nesilden bahsedecek olursak; Reboot, Remake ve Remastered yapımları pek popüler değil. Kısmen yeniden başlamayan "Far Cry" serisi, "Far Cry 3"ü yeniden başlattı ve ardından gelen "Far Cry 3"ün temelleri atıldı. Far Cry 3 2012 yılında piyasaya sürüldü ve en güvenilir Far Cry oyunlarından biri olarak kabul ediliyor ve bugün bile bu yıl birçok oyuncu için en iyi FPS oyunlarından biri olarak anılıyor. Bir sonraki "Far Cry" oyununun temelinin bu oyun üzerine kurulduğu düşünülürse serinin öne çıkan özelliğinin "Far Cry 3" olduğu söylenebilir. O günden sonra "Far Cry" serisindeki her şeyde değişikliğe gidilmiştir.


   Dizi "Far Cry 3" ile özüne ve temeline geri dönüyor. Hikaye, Bangkok yakınlarında korsanlar tarafından işgal edilen tropik bir adada geçiyor. Kurgusal Orta Amerika ülkesinin Montana tarafındaki ilçeler ortaya da tam olarak burada çıkıyor. Bu sefer oyuna Karayip adalarına dayanan kurgusal bir ülke olan Yara'da başlıyoruz.

Başkanlık Sarayı

  Yapımda ilk dikkatimizi çeken şey tıpkı ilk üç temel oyunda olduğu gibi kötü kişiliğimiz oluyor. Başka bir deyişle, oyunda "Başkan" (El Presidente) lakaplı Anton Castillo.
Giancarlo Esposito olarak da bilinen Gustavo Fring, onunla Breaking Bad ve türev dizisi Better Call Saul'da Castillo'yu oynayarak tanışıyoruz. Bu sefer Vaas Montenegro (Far Cry 3), Pagan Min (Far Cry 4) ve John" gibi sıfırdan yarattıkları orijinal karakterler yerine Breaking Bad ve Better Call Saul'dan tanıdığımız aktörler Giancarlo Esposito'yu kullanıyorlar, "Far Cry 6"nın en dikkat çekici yönüdür diyebiliriz.


   Hatırlarsanız; Call of Duty: Advanced Warfare'de baş kötü karakteri oynayan Kevin Spacey'den sonra, Game of Thrones'da oynadığımız Kit Harrington'dan sonra Call of Duty: Infinite Warfare'de ünlü oyuncuları kullandığı için bazı kişiler tarafından eleştirilmişti. ikramiye olarak: Bu konuda buna benzer yorumlar görmüyoruz ama şahsi kanaatimizce önceki karakterlerin özgünlüğüne bir ölçüde katılsak da bazı önemli oyuncuları görmenin etkileyici olacağını düşünüyorum. Aslında Yarra'nın Karayipler'deki coğrafyası ve kültürü düşünüldüğünde Esposito'nun iyi bir seçim olduğunu düşünmekteyiz. Bunun yerine başka bir bilinmeyen aktör kullanabilirdi, ancak bu etkiyi tabii ki de yaratmazdı.

Diktatörümüz Anton "Başkan" Castillo ve oğlu Diego Yarra'ya geldiler. Diego her şeyi tek bir rejim altında topluyor. Orduyu kendine çekiyor ve polisi tek bir yerde bırakmaya çalışıyordu. Kendi kurallarına uyarak veya tarafsız bir rejimde itibarsızlaştırdı. . Bu sefer oyun sadece kötü karakterlere odaklanmıyor. Böylece Far Cry 4 ve Far Cry 5'te FPS oyuncuları olarak başlamıştık ama kim olduğumuz ve ne olduğumuz hala belirsizdi. Kısaca geçiyorduk. "Far Cry 6"da baş kahramanımız Dani'yi ara sahnelerde çok görüyoruz. Oyunda olması gereken diyaloglarına, tavırlarına ve hareketlerine ve diğer karakterlerle olan etkileşimine şahit olduk.


Karakterimiz Daniyi Tanıyalım...

   Oyunun başında sadece Dani adına sahip, erkek veya kadın olmak üzere iki karakter seçebilirsiniz. O an erkek karakterleri seçtik ama genel olarak oyun kadın karakterler üzerine kurulu. Aslında Dany dizide yönettiğimiz ilk kadın diyebiliriz. Seçimde bizi olumsuz etkilemeyecek olanı biz seçiyoruz ama bir kadın rolü seçmenizi daha fazla öneririz. Ayrıca oyunun ilk tanıtım fragmanında ve Far Cry 6'nın tanıtımında gördüğümüz Nisa Gündüz isimli Türk-Kanadalı oyuncu, sesiyle Dani Rojas'a hayat veriyor ve onu canlandırıyordu.

Ayrıca bunu ayrıntılı olarak tartışmak için çok erken: Oyunda sadece erkek ve kadın seçenekleri var. Daha önceki oyunlarda olduğu gibi saç, sakal, göz, burun vs. gibi seçimler yapamıyorsunuz. Kısacası yüz hattı. Kullanabileceğiniz iki rol vardır. Ya erkek Dani'sin ya da kadın Dani... Bir bakıma Deniz ismimiz hem erkek hem de kadın için kullanılıyor.

   Elinizdeki kimliği okuduğunuzda onaylayabilirsiniz. Kadın veya erkek karakter seçtikten sonra seçtiğiniz karakter ana sahnede belirecek ve oyuna başlayacaktır. Küba'daki olaylardan esinlenilen bir yapımda, bu durum başta reddedilip bu diktatörlüğe dayandırılacağı tahmin edilse de önce reddedilmiş, ardından oyunun senaristi Navid Khavari, oyunun politik olacağına dair bir açıklama yayınlamıştı. Ubisoft blogunda yaptığı açıklamada, son nokta olarak "hikayemizin politik olduğunu" açık ve net bir şekilde belirtti ve safını belli etti…

Castillo baskıcı bir baba gibi görünüyor, hatta kendi fikirlerini oğlu Diego'ya, onun otoriter otoritesine ve gücüne, Yarra'da, faşizmin, emperyalizmin, zorla çalıştırmanın, baskının, adaletsizliğin, tek mülkiyetin yükselişine yol açan tüm koşulları empoze ediyor. Medya tarafından da bunu gerçekleştiriyor. Bir yandan Yaravision gerçekleri, diğer ülkeleri inceleme ve gitme zorluğu, vize başvuruları, özgür ve adil seçim ihtiyacı, LGBT hakları, cinsiyet ayrımcılığı ve Yaravision'ın diğer para birimleri ile oyundaki değersizliği üzerine kuruludur.  Bize bir ülkede olmaması gereken tüm kötü koşulları sağlıyor. Tüm bu baskılar nedeniyle bu direnişler ortaya çıkıyor.

Aslında bu ayaklanmalar modern bir devrimi ortaya çıkardı. Bugün ve benzer alanlarda benzer bir durumla karşılaşılırsa olabilecek tüm detayları düşünmekle kalmadılar, bizzat oraya gidiyorlar, gerçek savaşçılarla konuşuyorlar, deneyimlerinden öğrenip oyuna aktarıyorlar. Başka bir deyişle, bu çalışma bize devrim merkezli bir hikaye gösteriyor ve etrafındaki sahnelerde yaşayarak öğreniyor.


Yara adası'nın zehirli siyasi bölgesinde, Libertad gerilla grubunun bir üyesi olan Dani Rojas ile bir savaş başlatıyoruz. Bu karmaşıklıkların içinde, kendimizi birçok köklü olayın içinde buluyoruz. Oynadığımız şey, Far Cry 3 gibi tatile gelen bir karakter, Far Cry 4'te turist gibi evine dönen bir kişi veya polise kıyasla gerçek bir yerel vatandaş olan bir karakter. Far Cry 5'teki bölgeye inip. Her şey için kıyasıya savaşla başlıyoruz.

Tüm rejimi kontrol eden Castillo, oğlu Diego'yu baba-oğul sistemi üzerinden iktidara getirmeye çalışıyor ve bu da ülke genelinde büyük bir direnişe neden oluyor. Aslında önceki satırlarda söylediğimiz ağır şartları ateşleyen sebepler bunlar. Bu yetmezmiş gibi Castillo'da kimyasal silah dediğimiz Viviro var. Zararlı kimyasallardan ve genetiği değiştirilmiş tütün bitkilerinden elde edilen bu ürün, önceleri kanser tedavisine yönelik bir ilaçtı, ancak daha sonra bir silaha dönüşüyor. Daha önce yine belirttiğimiz senarist Navide Cavali'de kanseri yenen kişi olarak bu sahneyi kendi hayatından drama hayatına aktardığını düşünmek yanlış olmaz.

Aynı şekilde, bu Viviro ve Vaas yabani otları ve John Seed, Cennetin Kapısı'ndaki özgüven ibadetinde kullanılan bitkilere çok benzer. Neden hep eski oyunlardan örnekler vereceğimizi sorarsanız, hepsi aynı... farklı isimler olsa da işleyiş ve Prosedür aynıdır. Far Cry 3'teki Vaas'ın yabani otlarını yaktığımız planın aynısı olan Viviro tütün tarlasına bile baskınlar düzenliyoruz. 

Tüm bu deneyimlerin yanı sıra geliştirme ekibinde bir grup bilim insanı da bulunuyor. Konular (tarihçiler, coğrafyacılar ve siyaset bilimciler) hakkında veri toplayarak daha iyi sunulmuş. 1950'lerden sonra Küba, Dominik Cumhuriyeti, Peru, Kolombiya, Nikaragua gibi sosyalist bölgelerden ilham veren özellikler oyuna dahil edilmiş...


Yolumu Kaybettim Haritayı Açççççç!!!!!!


Oyunda bulunan harita çok geniştir. Yapacak çok işiniz olsa bile bazı alanların resmen yaratılış için yaratıldığını göz ardı edemezsiniz. Üzgünüz ama, başka oyunlardaki haritaya benzer binalar ve nesneler eklenmiş, tıpkı gittiğim yerde gerçekten Sims oynamak gibi hissettiriyor, burada ve orada farklı şeyler görmeyi umuyoruz. Soğuk Savaş dönemiyle ilgili Paskalya yumurtaları bulmayı hedefliyoruz.

Ama sözlerimin sizleri kötü hissettirmesine izin vermeyin. Yala'da keşfedilecek daha güzel ve önemli yerler bulunuyor. Bunlar arasında şehrimiz bile bulunuyor.

Ahhhh ahhhh!!!!!

Yine de oyunda hala eleştiriyi hak eden birçok nokta var. Bu nedenle "Orijinal Ubisoft Oyunu" olarak, tıpkı Far Cry oyuncağı gibi farklı modlar ve harita değişiklikleriyle genellikle sıkıcı Ubisoft oyunlarında gördüğümüz benzer ve tekrarlanan olaylara dönüyoruz….


Craft Sistemi

Crafting sistemini oyundaki diğer Far Cry oyunlarıyla neredeyse aynı seviyede ve aynı tutmayı çok ekonomik buldum. Çoğumuz bu serinin yapım sistemine Far Cry 3'ten beri aşina olsak da oyunun ilk görevi tamamen öğretmeye dayalı bir ana sahne hikayesine sahip. Bu bir antrenman egzersizi değil, oynadıkça öğretilen bir sistemdir. Bu iyi bir karar. Oyunda bir "ponpon kız amigo" bölümü var. Burada, sadık arkadaşımız olarak seçtiğimiz hayvan olan amigo takımımızı yönetebiliriz. Tıpkı "Far Cry: Primal"de kendimize tercih ettiğimiz hayvanlar gibi...

Ana hikayede ilerledikçe, bu amigoları zamanla alacağız. Mesela timsahımız Guapo düşmana saldırmak için bizimle birlikte yürüdü, bizim isteğimize göre silahlarını köpek gibi ağzına alıp bize kadar getirebiliyor. Timsah karada ve suda yaşayan bir hayvan olduğu için suya giremediğimizde onu oraya götürebiliriz. Chorizo , Chicharron, Boom Boom gibi bunun gibi birçok amigomuz var, bunlar köpek, horoz, timsah veya diğer hayvanlar. Dediğim gibi onları amigo yapabilirsiniz ve hikaye ilerledikçe ara sıra onlarla karşılaşacaksınız.

Oyundaki silahlar, atlama seviyenize göre açılacak ve bunları Yara peso ile satın almayı seçebilirsiniz. Silahlara çok meraklı değiliiz. Genel olarak konuşursak, oyuna benzer modifikasyonlar ve silahlar dahildir. Ayrıca çevreden toplanan eşyalardan da bazı silahlar yapılıyor. Örneğin Vivido Biyomedikal Laboratuvarı'na baskın yaptığınızda sadece çevreden toplanan plastik şişe ve teneke gibi atıklardan yapılmış gaz maskeli silahlar görsel olarak farklı ama işleyişi aynı. Tabii gerçek bir gaz maskesi ile atığın yeri aynı olmayacak ama diğer oyunların başında olduğu gibi oyunda da aynı.

En seveceğiniz başarılı silahlardan biri Supramo...

Supramos'un tek oyunculu bir ordu olduğu hissini hissedeceksiniz ve bu hissi oyunun tanıtım videosunda defalarca görmüştük bunu kesinlikle hatırlayacaksınız. Bir raidde belli bir oranda tek başınıza savaşabiliyorsunuz ancak Supramos seçtiğiniz özelliklere göre her şeyi lehinize çevirebiliyor. Sonuçta sanki bir diktatörlük varmış gibi ve doğal olarak askeri darbeymiş gibi tanklarla, uçaklarla, helikopterlerle dolaşıyorlar. Bu durumda Supramo'yu aktif ettiğinizde hepsini tek seferde yok edebilirsiniz.

Supramo sadece benzersiz bir roketatar değil, diğer modüllerle karşılaştırıldığında EMP işlevine de sahip. Ayrıca, yakındaki her bir düşmanın silahlarını kilitleme, tankları durdurma ve kilitli helikopterleri çarpma gibi faydalı fırsatlar da sağlıyor. Supramo teması çok başarılı ve süper. Ne yazık ki, "grev saldırısı" modunda hemen kullanamamanız çok iç karartıcı olmuş...


Bas gaza aşkım bas gaza.

Araçtan bahsetmeden Far Cry 6 hakkında yorum yapmamak mümkün değil. Araç bakımından Chevrolet, Ford, Pontiac, Buick, Dodge, Studbeck, Plymouth ve diğer klasik modeller benzersizdir. Küba temalı film ve belgesellerde gördüğümüz Fidel Castro dönemini dibine kadar hissettiriyorlar. Bu arabalar çok hoş bir sürüş deneyimi sağlıyor. Yine GTA Vice City'de Oceanic arabayı sürmenin keyfiyle sürdüğünüz bir gerçek. Diğer bir özellik ise silah seçim menüsünden araç çağırma özelliğidir. Bir araca ihtiyacımız olduğunda savaşçı üyelerimiz aracı tek tıkla bize getirebiliyor. Yani bir araba çağırma işlevi de var. Diğer oyunlarda araç bulmak için koşar, zıplar ve sürünürdük. Bu bazen can sıkıcı bile olabiliyordu. Bu sefer araçlarımıza lak diye binebiliriz ama işin doğrusu kurallara saygı gösteriyorlar. Böyle bir ortamda. Arabayı otoyol yolunun dışında alamazsınız.

At binme de oyundaki en üst seviye halinde bulunuyor. Far Cry Primal'de bir çok hayvanı döneme göre binek hayvan olarak kullanıyoruz. Atlar gerçekten bizlere bir hayli fazla katkı sağlıyor. Adadaki zorlu kanyonlara ve dağlara tırmanırken atlara ihtiyacımız var. 


  Oyunda ilk kez bir şehir beliriyor. Fragmandaki şanlı şehir. Oyunun başında kısaca burayı tanıyoruz ve oyunun sonunda şehre yürümeye koyuluyoruz ve orada yaşayan diktatörün sarayı ile karşılaşıyoruz. Bunun dışında adada her şey olup bitiyor. Esperance adlı bu şehre kamp alanından uçak veya helikopterle gidebilirsiniz. Şehri ilk gördüğümde grafikleri ne kadar güzel demiştik ama ben o duyguyu maalesef yaşamıyorsunuz. Grafikler yeniden bozuluyor gibi geliyor. Son olarak, kamp alanından ve oynanışla ilgili temel bilgiler hakkında tartışalım.
Kamp alanı oldukça büyük duruyor. Öte yandan savaşçılarımız da burada bir takım insani çalışmalar yürütüyor. Bir grup yemekle, diğer grup giysilerle, diğer grup silahlarla meşguliyetlerini gideriyorlar. Ayrıca topladığımız otların veya etlerin bir kısmını yemek isteğe bağlı bir partiye bağışlayabiliriz. Görevler bittikçe; Zorlu bir görevi tamamladığınızda, etrafınızdaki insanlar size haraç öder veya kutlar.

Kamp alanı farklı bir alan olduğu için orada silah kullanımınız da kısıtlanmış hale geliyor, hemen FPS modundan TPS moduna geçeceksiniz. Orada yeni bir amigo kızımız var. Adı sosis (chorizo). Arkadaşımız, kendisini sık sık karavanlarda ve ön sipariş kutularında görüyoruz. Onu beslediğimiz an, bize gömülü eşyalarını tanıtmaya başlıyor. Köpek kemik gömdü dediniz, et gömdük dedik ama bu silah gömülür, elbiselere gömülür, zanaat sisteminde ihtiyaç duyulan eşyalara gömülür. Ayrıca güzel bir kutuya konmuş ve gömülmüş... 


  Chorizo’da, İspanya’daki bir baharatlı domuz sucuğu çeşiti olduğunu öğrenmiş buluyoruz. Amerikanların hotdog dediği memeşlere gönderme olsa ki, o görsellerden kullanılan köpeğin adı, Yara’da Chorizo olmuş hale gelmiş. Ayrıca kamp alanından uçak, helikopter, araç, at gibi birçok araçlara da oyunun başında erişmeniz mümkün kılınmış. 

Far Cry 6 ile ilgili açıklanabilecek hemen hemen her şeyi umarım anlatabilmişimdir ancak net ve doğru bir şekilde söylemeliyim ki oyun Far Cry 4 ve Far Cry 5 üretimidir. Satın almaya değer, ama önemli mi? Herkesin online prodüksiyona odaklandığı ve hikaye modu oyununda sıkıntı yaşadığımız bu dönemde Far Cry 6 benim için çok iyi oldu. Bazı görevler tekrarlayıcı olsa da, bunu daha önceki oyunlarda oynamıştım ve sanki şehri değiştirmişler gibi geliyor ama size vaat ettiklerini sunuyor.

Bu arada oyunun PC versiyonunu oynadık. Optimizasyon konusunda da çok ama çok başarılı. Ubisoft denilince aklıma optimizasyon sorunu olan oyunlar geliyor. HD doku paketini kurup her şeyi yükseltmeme rağmen herhangi bir takılma yaşamadık. Sistemimin özellikle iyi olduğunu söyleyemem. Ortalamanın üzerinde bir oyun dizüstü bilgisayarı ile oynandığı düşünüldü, ancak buna rağmen yine de tamamen optimize edilmiş bir oyun. Maalesef oyunun sansürlü versiyonunu oynadığım için oyunun diğer modlarını deneyimleme fırsatım olmadı. Bu moda girmeye çalıştığımda "Oyun henüz mevcut değil" gibi bir uyarı mesajı alabilirsiniz. O yüzden o kısımları atlayabilirsiniz. Sanki kamp alanında kötüleri oynayamayız.

Son olarak da söylediğimiz gibi büyük bir Far Cry hayranıysanız ve yakında çıkacak olan "Call of Duty: Pioneer", "Battlefield 2042", "Crysis: Remastered Trilogy" gibi FPS oyunlarına ek olarak FPS oyunları oynarken sorun yaşıyorsanız, bence bu oyunu direkt satın almalısınız ve deliler gibi oynamalısınız.

Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri
Far Cry 6 Minimum Sistem Gereksinimleri

1080p, 30 FPS, DirectX Işın İzleme Kapalı 
 • İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 – 3.1 GHZ veya Intel i5-4460 – 3.2 GHZ
 • Ekran Kartı: AMD RX 460 – 4 GB veya NVIDIA GTX 960 – 4 GB
 • Bellek: 8 GB (Çift-kanal modu)
 • Depolama: 60 GB HDD (SSD Önerilir)
Far Cry 6 Önerilen Sistem Gereksinimleri

1080p, 60 FPS, DirectX Işın İzleme Kapalı 
 • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X – 3.8 GHZ veya Intel i7-7700 – 3.6 GHZ
 • Ekran Kartı: AMD RX VEGA64 – 8 GB veya NVIDIA GTX 1080 – 8 GB
 • Bellek: 16 GB (Çift kanal modu)
 • Depolama: 60 GB HDD (SSD Önerilir)
1440p, 60 FPS, DirectX Işın İzleme Kapalı 
 • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X – 3.8 GHZ veya Intel i7-9700 – 3.6 GHZ
 • Ekran Kartı: AMD RX 5700XT – 8 GB veya NVIDIA RTX 2070 SUPER – 8 GB
 • Bellek: 16 GB (Çift kanal modu)
 • Depolama: 60 GB HDD (SSD Önerilir) + HD dokular için 37 GB (seçeneğe bağlı)
1440p, 60 FPS, DirectX Işın İzleme Açık 
 • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X – 3.7 GHZ veya Intel i5-10600 – 4.1 GHZ
 • Ekran Kartı: AMD RX 6900XT – 16 BG veya NVIDIA RTX 3070 – 8 GB
 • Bellek: 16 GB (Çift kanal modu)
 • Depolama: 60 GB HDD (SSD Tavsiye Ediliyor) + HD dokular için 37 GB (seçeneğe bağlı)
4K, 30 FPS, DirectX Işın İzleme Açık 
 • İşlemci: AMD Ryzen 7 5800X – 3.7 GHZ veya Intel i7-10700k – 3.8 GHZ
 • Ekran Kartı: AMD RX 6800 – 16 GB veya NVIDIA RTX 3080 – 10 GB
 • Bellek: 16 GB (Çift kanal modu)
 • Depolama: 60 GB HDD (SSD Tavsiye Ediliyor) + HD dokular için 37 GB (seçeneğe bağlı)

Far Cry 6 Fiyatı Nedir?
Epic Games Store:
 • Far Cry 6 Standard Edition: 269 TL
 • Far Cry 6 Gold Edition: 449 TL
 • Far Cry 6 Ultimate Edition: 495 TL
PlayStation Store:
 • Far Cry 6 Standard Edition: 569 TL
 • Far Cry 6 Gold Edition: 809 TL
 • Far Cry 6 Ultimate Edition: 959 TL
Xbox Store:
 • Far Cry 6 Standard Edition: 600 TL
 • Far Cry 6 Gold Edition: 800 TL
 • Far Cry 6 Ultimate Edition: 950 TL
Türü: Savaş, Aksiyon, Macera, Strateji
Dil: Türkçe
İndir Far Cry 6 İndir.zip
Benzer Aksiyon Oyunları / Strateji Oyunları
Far Cry 6 İndir Benzeri Oyunlar
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Robot olmadığınızı doğrulayın: *