» » Call of Duty Vanguard İndir

Call of Duty Vanguard İndir

Call of Duty Vanguard İndir
237 0 1
   Call of Duty Vanguard; Modern savaşta Black Ops’un soğuk savaşlarına geri dönüyoruz, sanatlara, kitaplara filmlere, oyunlara öncüluk yapan İkinci Dünya Savaşı'na geri dönüyoruz. Modern savaş ile yeni bir döneme giren Call of Duty Universe, 2019 yılında piyasada yerini almış ve bu oyun üzerinden konumlanmıştır. Aslında "Modern Warfare" serisini bir yeniden başlatma serisi olarak da görüyoruz ama diğer yandan diğer markalar da bu oyunun izinde kendilerini güncelleyebilecek mi? Black Ops serisi geçen yıl tıpkı ilk oyunu gibi Vietnam ile Soğuk Savaş dönemine geri dönüyor. Özellikle "Modern Warfare" ile aynı evrende geçmesi, geçmişte olduğu gibi hikaye modunda bir sonraki "Call of Duty" oyununu da merakla bekliyor.   


Call of Duty Vanguard İnceleme

  Call of Duty serisini "Call of Duty" yapan unsurlar 2. Dünya Savaşı temalı dönemidir aslında. Bütün heyecanıyla aksiyonuyla sizleri tam nefesiyle içine çekiyor sanki... Hatta modern savaş ve gelecek temalı teknolojik savaştan sonra özümüze dönerken seri, Call of Duty World War II'de özünü ortaya çıkarıyor. Öte yandan Vanguard, Modern Warfare ve Black Ops Cold War ile aynı evrene giriyor ancak 2017 yılında piyasaya sürülen Call of Duty World War II, bu evrenden tamamen bağımsız gözüküyor. Yani öncülük taşıyan yepyeni bir Call of Duty oyunu.

"Call of Duty Tanıtımı" tanıtım videosunda ve tanıtımda slogan "Activision Sunuyor" yerine "Call of Duty Sunar" idi, ancak şirket bunu Call of Duty markası altında sunulan öncü bir marka olarak görmeye çalıştı. Dünya Savaşı'nın avantajıyla özüne dönme hissine neden olsa da son haftalarda ortaya çıkan Activision Blizzard'ın da gündemdeki kara noktaları kapattığı düşünülüyor.


“Call Of Duty Sunar”


   "Call of Duty Pioneer" ile ilgili sızıntılar başlangıçta "Slipstream" ve "World War II Vanguard" şeklinde ortaya Çıkıyor. Bu oyunun II. Dünya Savaşı sırasında geçeceğine dair bariz sızıntılar olsa da Adolf Hitler'in olay örgüsü açısından ölmediği hatta paralel evrende 2.Dünya savaşı devam ediyormuş gibi göstermesinden,  Ancak 1950'lerdeki Kore Savaşı'ndan bahsedeceğini söyleyerek bu iddialara katıldı. Kim bilir belki de Türk askerini Güney Kore'de görmeyi umuyoruz. Neyse ki, bu olmuyor. Yani İkinci Dünya Savaşı tarihin gerçek akışında olduğu gibi 1945'te sona erdi. Burada herhangi bir kırılma yoktur. Schutzstaffel; kısaca SS subaylarınaHitler'in sadece oyunun ortasında öldüğü söylenmesine rağmen, bu subaylar savaşın sonuna kadar teslim olmadılar. Sonuna Kadar canlarını dişlerine takıyorlar. Bu sebepten ötürü sonuna kadar savaşacak. Tarihin akışı burada sadece biraz değişti. Gerçek tarihi etkilemeyecek şekilde de devam edecek...

Oyunun ana hikayesi, dünyanın dört bir yanından Nazilere ve Japonya'ya karşı ayaklanan yaklaşık dört askerden oluşuyor. İngiltere'den Arthur Kingsley, Sovyetler Birliği ve Rusya'dan Paulina Petrova, Avustralya'nın İngiliz kolonisinden Lucas Riggs ve Amerika Birleşik Devletleri'nden Wade Jackson kuruldu. Bu oyunun adının ve temel hikayesi de buradan gelmektedir…


Bu dört karakterin yolları belli bir noktada kesişiyor, oyuna bir bölümden başlıyoruz ve Nazi Almanyası yönetimindeki Hamburg'da bir treni ele geçirmeye çalışıyoruz. Treni kontrol eden öncü, orada yaşanan olay nedeniyle Naziler tarafından yakalanıyor ve Waffen-SS subayı Hauptsturmführer'in kaptanı Jannick Richter tarafından sorguya çekiliyor. Richter'in karakterinin gerçek hayattaki eski Rumen asıllı SS Hauptsturmführer Albert Klett'ten ilham aldığını da belirtmek gerekiyor. Özetle, İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi işgali altındaki bölgelerdeki tutukluları bizzat sorguladı. Bu sefer Jannick Richter, Call of Duty evrenindeki öncüyü sorguya çekiyor.

  Sorgu sahnesi gerçekten güzel bir film gibi işlenmiş. Film kalitesinde ara sahneler var, ancak Schindler'in Listesi filmindeki her sahne bir sanat eseri gibi değil. Bu sorgulama sırasında, öncü grubun her üyesi birer birer hapishaneden çıkarılıyor ve Jennick Richter tarafından sorguya çekildi. Aynı zamanda savaştan sonra başlayan tüm karakterlerimizin hayatları film görüntüleri gibi gözümüzün önünden geçti ve bu hikayeyi oyunda anlattık. Oyunun menü kısmı böyle bir storyboard formatında tasarlanmış. Az önce bahsettiğimiz gibi oyunun temel hikayesi aslında çok klasik. Oyuna mükemmel bir açılışla başlıyorsunuz, trene gizlice giriyorsunuz, yakalanıyorsunuz ve ardından hapse atılıyorsunuz, sorgulama sırasında olanları tek tek anlatacaksınız.


  Modern warfare ve Black Ops Cold War ile karşılaştırıldığında, son derece kısa ve ana hikaye beş saat içinde tamamlanabiliyor olması bakımından iyi. Oyun süresi beş saat kısa ama bazı kısımlar canınızı sıkıyor ve bu beş saatin on beş saat olduğunu düşündürüyor.

Her karakterin görevine özel bir mekanizması vardır. Sorgudan nasıl kurtulduğunu anlatırken bunu anlattı ve biz bu yeteneği yaşayarak öğreniyoruz. Takımın lideri olarak Arthur, diğer silah arkadaşlarına emir verme yetkisine sahiptir, böylece diğer takımlara saldırmaları gereken yerde emir verebiliriz. Öte yandan Polina, ilk yayınlanan oyun videosunda olduğu gibi, dar alanlara tırmanma ve dar alanlardan geçme yeteneğine sahip. Ayrıca, aynı zamanda mükemmel bir keskin nişancıdır.

Stalingrad'da yaşayan tatlı bir hemşire olmasına rağmen ailesinin ve ailesinin yaşadığı şehirdeki savaş sonrası durum nedeniyle bitkin bir Kızıl Ordu askeri olmuş ve Nazilere karşı son direnişini yapmıştı. Bence oyundaki en belirgin karakter kendisi. Polina'yı sadece oyuna eklenen tırmanma fonksiyonlarını gerçekleştirmek için kullanabiliyoruz. Hatta bazen bazı duvarlar çok fazla tırmanmayı gerektiriyor, bazen bir simülasyona tırmanıyormuş gibi hissediyoruz, bazen Assassin's Creed serisi gibi olmasa da Polina'nın binalarına çıkıp çatıdan hareket ediyoruz.

Diğer karakterlerimiz bombaları, düşman algısı ("The Last of Us" gibi) veya "Battlefield 5"te sürüşü ile öne çıkıyor. Her durumda, bunu oyunda hemen bileceksiniz. Buna ek olarak, Polina, "The Last of Us: Part Two" da yer alan Laura Bailey tarafından oynanır. Bunu da ekleyeyim.


  Call of Duty serisi, Modern Warfare'ın IW 1.8 grafik motoruna geçiş yaptı ve mükemmel görsel efektlerle Call of Duty serisine benzer şekilde neredeyse tamamen güncellendi. Yine de Treyarch tarafından geliştirilen Black Ops Cold War geçen yıl bu motora geçti. Proje sonunda Infinity Ward ve Sledgehammer Games yardıma koştu ancak bu diğer şirketlerin hiçbiri Vanguard'a en üst düzeyde özensiz olduğu için yardım etmedi. Bu oyunun sizin için Activision tarafından silah zoruyla yapıldığını resmen hayal etmeye başlıyorsunuz.

Bir önceki oyun olan "Call of Duty: World War II"de iyi iş çıkarmıştı .Üç yıl boyunca, özellikle gelişmiş savaşlardan sonra, zaman ve içerik tamamen ters orantılıdır. Seriye bazı modeller, grafikler, özellikle ilk yardım çantası getirmek gibi düşünülmüş detaylar ve beklemediğim birçok özellik eklenmiş. Bu duyguyu burada göremiyoruz. Bir an sistemimiz eski mi, yoksa bir sorun mu var, YouTube videoları bile izlemek istemiyorsunuz. Hayır, aslında aynı. Model rafine edilmemiş ve haritada ağaçlar ve binalar dağılmış durumda. Yeni grafik motoruna alışık olmayabilirsiniz, bunu anlayabiliyoruz ama sizden daha tecrübeli ve size destek olan iki firma var.

Eğer böyle bir oyun yapıyorsanız ve "Modern Warfare" ve "Soğuk Savaş"a kıyasla sönük kalıyorsa gerçekten yardım almamışsınız demektir. Öyleyse tebrikler. Bazı kısımlar size 2006'dan 2013'e kadar olan oyunlar olan PlayStation 3 ve Xbox 360 oyunlarını oynadığınızı düşündürüyor. Örneğin aşağıdaki resme bakıldığında ortam modellemesi oldukça basittir. 9 bölümlük basit bir hikayenin yapımcısısın ama neden dikkatli değilsin? Ayrıca, her yönden gelen flaşların gerçekten "vay be muhteşem grafikler" hissi yaratacağını düşünüyor musunuz? Özellikle Pasifik'te?


  Oyunun ilk ve son kısmı mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır. Son bölüm diğerlerinden biraz daha uzun ve her karakterin kişisel özelliklerini istediğimizi yapmak için kullanabiliyoruz. Bayan Nightingale'in Stalingrad'daki bölümü inanılmaz derecede mükemmel görünüyor. Hatta sadece "Bayan Nightingale" bölümünün öncü olduğunu söyleyebiliriz. Bu aynı zamanda oyunun ilk oyun videosunda oynanan bölümdür. Bu bölümde Polina ve ailesinin yaşadığı evin içini ve evin tüm detaylarını simüle etmişler. Bugün antika diyebileceğimiz pek çok çelik tencere ve bakır çaydanlıktan, Stalin'in piyano ve heykellerine kadar her şey dikkat çekiyor. Bu detaylar dönemin şartlarına göre çok güzel modellenmişti. Dürüst olmak gerekirse, sebebini Berlin'de ziyaret edebileceğiniz DDR Müzesi'ne benzetebilirsiniz.

Polina’nın Naziler üzerindeki konumu, Stalingrad aniden savaş alanına gelmesi, ışıklandırma, hava durumu ve yüz animasyonu kısacası oyundaki her şey görsel olarak çok etkileyici. Özellikle son bölümde, Berlin'deki gece savaşı, 2. Dünya Savaşı sırasında olması gereken her şeyi verdi. Yağan yağmurun güzelliği, bölgenin etrafındaki ışıklar ve Nazi bayrağı altındaki patlamaların sesi, çatışma gerçekten çok büyük etkiliyor.


  Oyunun yapay zekası gerçekten korkutucu duruyor. Bu oyun sayesinde argo bir terim olan "yapay zeka" bile icat edebiliyoruz. iyi değil mi Kötü ama umurumda değil. Düşmanları öldürmek kolaydır ve çok sinir bozucu değildir, ancak bununla birlikte bazı hatalar can sıkıcıdır. Avustralyalı Lucas Riggs ile bir Afrika görevindeyken bile, yatıp asker olmadan kaçmak mümkün. Bomba bir yerden patlar ve anında ölürsünüz. Bomba nereden geldi ve roket nereden geldi? Yok gibi görünüyor. Yetkili oyuna böyle bir ölüm nedeni eklenmiş, böylece inisiyatifi ele alalım ve beklemeyelim (oyuncular beklemez) adımız kadar eminiz… 

Ayrıca uçuş görevleri gerçekten sıkıcı ve sinir bozucu. Sen bir FPS oyunusun. Büyük araçlar, uçaklar vb. sürmek istediklerini söylediklerini biliyorum. Battlefield serisi bu konuda en iyisini yapıyor ancak Call of Duty serisinde biz silahlarımıza omuzlardan bakarak ilerlemeye daha istekliyiz.
Hemen helikopterleri, uçakları, araçları düşünmeyin ve neler yapabileceğimizi görün. Call of Duty serisinde bu o kadar da önemli değil. Soğuk Savaş'ın başlangıcında Vietnam misyonundaki helikopter olayı fena değildi, ancak öncü uçak savaşı hiç olmadı. Bunu yapmayı planlıyorsanız, o kısımların ara sahneler tarafından atlanacağını söylemeye gerek yok ve biz o kısmı kaldırdık. Ayrıca "Crysis" serisindeki VTOL görevi de o zamanlar popüler değildi. Oyunun remakesinde de bu kısmı silmişler. Bir şey mi kaybettik? Hayır. çok iyi oldu zaten…


Yazının başında bunun paralel evrende bir Call of Duty oyunu olduğuna dair söylentiler olduğunu söylemiştik bu oyunu indirdiğimde Öncü Tiyatro modu için Pacific film fragmanı yayınlandı. Black Ops Soğuk Savaş. O videonun yorumuna baktığımızda Soğuk Savaş ile Öncü'nün kesiştiği yerler olduğunu gördük ama düşününce 1960'lardan Soğuk Savaş'ı 1945'teki İkinci Dünya Savaşı'na aktarmak saçma gelmiyor. "Frank Woods, Alex Mason, Jason Hudson gibi insanların 15 yıl önce İkinci Dünya Savaşı'nda var olup olmadığını bilmek istiyorum?" diye düşündü.

Çünkü Victor Rezenov, Sovyetler Birliği'ne katılmış ve İkinci Dünya Savaşı'nda Dünya Savaşı ile karşımıza çıkmış bir askerdi. Bu durumda, mantıklı. Bu heyecan ve motivasyonla oyunu hemen indirmeyi umuyoruz ama bu karakterler Vanguard'da mevcut değil. Oyun çıktığı anda yayınlanan böyle bir film videosunun bu algıyı yarattığını ve çoğu kişinin yanlışlıkla oyunu satın almasına tuzak kurduğunu hissetmeye başlıyorsunuz. Böyle düşünen varsa lütfen bu nedenle oyun almayın. Gerçekten böyle düşünüyorsanız, lütfen yorumlarda diğer gamer arkadaşlara da bildirin.

İlgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Başlık "Warzone Pacific Movie | "Call of Duty: Pioneer" Black Ops serisinde başta Adler olmak üzere Woods, Hudson, Mason'ı içeriyor. Videonun başında 1984 olduğunu yazıyor. Bu başlık ve içerikte maalesef , Vanguard'daki algısı oluşturuldu, dediğimiz gibi bunlara aldanmayın.


 

"Call of Duty" serisinin tiyatro modunun ortaya çıkmasıyla birlikte tüm oyunun çok oyunculu modu algısı birden bire değişti. Battle Royale yönüne bu model ile özellikle geçen yıl covid-19 salgınının çıkmasıyla birlikte çok sayıda insanı hemen kendine çekti. Beklenenden daha fazla, insanlar kapandığında Call of Duty Warzone'a odaklandı.

Aynı zamanda şirket, Çoklu/Çevrimiçi tabanlı modele daha fazla önem veriyor. Balyoz, Vanguard ile inanılmaz bir çok oyunculu oyun tasarladı. En dikkat çekici özelliklerden biri, tahta, tahta ve diğer engelleri yok etmenize veya içinden ateş etmenize olanak tanıyan Taktik İmha işlevidir. Sahne modunda, bu her yerde mevcut değildir. Yani sahne modunda beğenilmeyen her şey çok oyunculu haritaya aktarılıyor. Özensiz kampanya modları yaparken, çok oyunculu oyunlar için çok karmaşık haritalar tasarladılar. Bu bildiğiniz  gibi single player modunu önemseyenleri çıldırtmaya yetiyor ama bu oyunu sadece multiplayer modu için almayı düşünenler çok beğenecek.


Oyunun çok oyunculu modunda küçük ve detaylı harita üzerinde yeni bir mod haritası bulunuyor ve bunu 20 oyuncuya kadar ulaşmak için kullanabilirsiniz. Bazen 12'ye kadar takımlı turnuvalar yapılıyor. Bireysel (1v1) veya ikili (2v2) ve son olarak üçlü (3v3) olarak takım olabilirler. Oyundaki silahların performansı ve vuruş hissi modern silahlarla aynı. Bu yüzden görüntüsünün sizi çok fazla etkilemesine izin vermeyin.

Bu sefer, oyunu indirirken can sıkıcı bir şekilde zorlanan Call of Duty: Warzone moduna artık gerek kalmıyor. 50 GB boyutunda indirebilirsiniz. Öte yandan, gelecekte Vanguard ve Warzone'u nasıl entegre edeceklerini düşünmeden edemiyorsunuz.


  Zombi modu, klasik zombi modu burada. Üzerinde durmaya gerek yok. Bununla ilgili hazır tanıtım videoları da size hizmet edebilir. Oyunda sansür sistemi yoktur. Kan, ceset ve ölüm +18 diyebileceğimiz seviyeye ulaşmıştır. Aslında Reichsadler yani gamalı haç, fragmanda gamalı haç olarak değil, sadece artı işareti olarak kullanılıyor ve bu da insanlara sansür hissi veriyor. Sadece bu kısımlarda artı işaretleri var ama bunun ötesinde oyunda çeşitli işaretler de var. Onlara dokunulmadı, bu yüzden oyunun yayınlanmasından önceki sansür reddediliyor.

Önceki iki oyunla karşılaştırıldığında, grafikler aynı seviyede değil. Özensiz ortam modeli nedeniyle bu tür bir göz algısına düşebiliriz ancak yeni nesil Call of Duty oyunlarına yakışmayan bir seviyeye gelmiş görünüyor. Ara sahneler harika. Bu oyun çıkınca hayal kırıklığına uğrayan oyuncuların neden Modern Warfare 2'yi beklemek zorunda kaldıklarını şimdi daha iyi anlıyoruz.


Bu "Call of Duty" oyunu resmen 2. Dünya Savaşı temalı bir yapım haline geldi. Şimdiye kadarki en sıkıcı Call of Duty sahnesine sahip. Oyun oldukça iyi, ancak bu sadece yıllık bir Call of Duty. Sadece single player modunu satın almak istiyorsanız indirimin gelmesini bekleyin deriz. Aksi takdirde, 60$/euro vermek diğer yüksek kaliteli oyunlara hakaret olur. Şimdi "Oyunları ABD doları ve Euro ile mi alıyoruz?" Evet derseniz Türkiye'nin diğer firmalar gibi ayrı bir fiyat politikası yoksa. Ah, ek maliyetler de var. Kısacası, daha sonra da bu oyunu oynayabilirsiniz.

Call of Duty Vanguard Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri
 • İşletim sistemi: Windows 10 64-bit (son güncelleme)
 • İşlemci: Intel Core i3-4340 ya da AMD FX-6300
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 ya da AMD Radeon RX 470
 • Ekran kartı belleği: 2 GB VRAM
 • Depolama alanı: 36 GB başlangıçta (Yalnızca çok oyunculu ve Zombies modu)
 • Hi-Rez Varlık Önbelleği: 32 GB’a kadar
Önerilen Sistem Gereksinimleri
 • İşletim sistemi: Windows 10 64-bit (son güncelleme) ya da Windows 11 64-bit (son güncelleme)
 • İşlemci: Intel Core i5-2500K ya da AMD Ryzen 5 1600X
 • Bellek: 12 GB RAM
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 ya da AMD Radeon RX 580
 • Ekran kartı belleği: 4 GB VRAM
 • Depolama alanı: 61 GB
 • Hi-Rez Varlık Önbelleği: 32 GB’a kadar
Rekabetçi Sistem Gereksinimleri
 • İşletim sistemi: Windows 10 64-bit (son güncelleme) ya da Windows 11 64-bit (son güncelleme)
 • İşlemci: Intel Core i7-8700K ya da AMD Ruzen 7 1800X
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 2070 / RTX 3060 Ti ya da AMD Radeon RX 5700XT
 • Ekran kartı belleği: 8 GB VRAM
 • Depolama alanı: 61 GB
 • Hi-Rez Varlık Önbelleği: 32 GB’a kadar


Call of Duty Vanguard Fiyat Listesi

PlayStation sahiplerinin ödeyeceği fiyatlar:
 • Standart sürüm: 499 TL (Yalnızca PlayStation 4.)
 • Cross-Gen sürüm: 599 TL (PlayStation 5 desteği var.)
 • Ultimate sürüm: 779 TL (PlayStation 5 desteği ve ekstra içerikler.)
Xbox sahiplerinin ödeyeceği fiyatlar:
 • Standart sürüm: 499 TL (Yalnızca Xbox One.)
 • Cross-Gen sürüm: 599 TL (Xbox X/S desteği var.)
 • Ultimate sürüm: 779 TL (PlayStation 5 desteği ve ekstra içerikler.)
PC sahiplerinin ödeyeceği fiyatlar:
 • Standart sürüm: 59,99 euro
 • Ultimate sürüm: 99,99 euro
Türü: Aksiyon
Dil: Türkçe
İndir Call of Duty Vanguard İndir.zip
Benzer Aksiyon Oyunları / Strateji Oyunları
Call of Duty Vanguard İndir Benzeri Oyunlar
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Robot olmadığınızı doğrulayın: *