» » NBA 2K22 İndir

NBA 2K22 İndir

NBA 2K22 İndir
214 0 0
   NBA 2K serisinin son oyunu olan NBA 2K22, bir süredir basketbol tutkunlarının en iyi ve tek tercihi olma yolunda emin adımlar ile ilerlemektedir. NBA 2K22'nin nasıl bir oyun olduğuna ve önceki yıllardan nasıl farklı olduğuna bir göz atalım. Yeni kariyer modum (MyCareer), WNBA savaşları ve NBA oyun modları dahil olmak üzere geliştirilmiş kontroller ile karşımıza çıkmaktadır.   


   NBA - 2K22, oyunculara birçok farklı seçenek sunuyor bunlar; Takımı yönetmek isteyenler için MyNBA - MyWNBA modu, takım kurup savaşa kartlarla katılmak isteyenler için MyTeam ve bize kendi oyuncularımızı yaratma ve bir NBA yaşama fırsatı veren MyCareer  modu da bulunuyor. sıfırdan kariyer yaratmak ve git gide gelişim gösteren oyuncu adına bizce en güzeli bu moddur. Ayrıca Play Now altında hızlı bir şekilde takım seçip yarışmak isteyen oyuncular için uygun çeşitli seçenekler de yer alıyor. MyCareer, yeni oyunculara NBA yolunda yükselme fırsatı sunan bir moddur. Bu mod, basketbol ve rol yapma oyunlarının ilginç bir kombinasyonudur. Yarattığımız karakterin lakabı MP, basketbolcu ve sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesi bulunuyor. Çok taraftarımız var ama bazıları "bu adam basketbolcu değil, NBA'e bile girmek istemiyor" diyecek. Aynı zamanda menajerimiz olan arkadaşımız bizimle bu konuyu konuştuktan sonra harekete geçmemizi sağlıyor ve kariyerimizi geliştirmek ve NBA'de iyi bir pozisyon almak için çok çalışmaya başlıyoruz.


  MyCareer modunda yaptığımız seçimler hikayenin nasıl ilerleyeceğini ve ne yapacağımızı belirliyor. NBA draftında iyi oynamak için bu şehirde yapacaklarımızın yanında kendimizi kanıtlamak için de bazı seçenekler var. Draft'a doğrudan daha düşük bir seviyeden girmeyi deneyebiliriz. Diğer seçeneklerde ise, Kolej veya G Ligi arasında seçim yapmak ve ardından daha üst sıralarda yer aldığınızı bulmaktır. Çoğu basketbolcu gibi biz de burada üniversiteye gidip kendimizi geliştirebilir, tek maçlık turnuvalara katılarak öne çıkabiliriz. Diğer bir seçenek ise ligi geliştirmek ve güçlü rakiplere karşı savaşma fırsatları sağlarken NBA sahnesine hazırlanmamıza izin vermek. İki taraftan birini seçip başarılı olduktan sonra draft edilerek NBA'e girebiliyoruz. Üniversiteden mezun olduktan sonra biraz daha esnemek isterseniz G League'e katılmaya devam etme ve elinizi güçlendirme fırsatınız da bulunuyor.


MyCareer'ın birçok seçeneği var ve hepsi karakterin geleceğini ve ileride ki kariyerini etkiliyor. Rekabetin yanı sıra röportajlarınız ve ekip üyeleriyle yaptığınız konuşmalar da kişiliğinizi etkileyecektir. Genelde iyi olsalar da hikayenin biraz zayıf olduğunu düşünüyorum. Bize sunulan seçeneklerden bazıları saçma geliyor ve bazen oyunun bizi inatla diyaloğu seçmeye çalıştığını düşünüyorum. Karakterlerimizin hikayelerinin ve diyaloglarının iyi olmadığını söylemek istedim ama birden aklıma geldi, hikayeleri için kaç kişi basketbol oynuyor? Geçmiş yıllara göre daha zayıf olan bir hikaye modumuz vardı ama zaten çok çalışıyoruz ve seçimlerimizin etkisini gösteriyoruz. Çok fazla şikayet etmeyeceğim. Geçen yıl eklenen Mahalle bölümünü beğendiyseniz, daha büyük ve daha tatmin edici The City oyun alanına hazır olun ve kemerlerinizi bağlayın çünkü uçuşa geçiyoruz. Karakterinizi şehirde gezmeye götürebilir, çeşitli aktivitelere katılabilir, karakterinizi geliştirebilir ve diğer oyuncuları görebilirsiniz. Bir nevi magazin dergilerinde yer alan sporcuların sosyal alanlarda takıldığını gördüğünüz gibi şehirde ilk başta koşabilir veya kaykay yapabilirsiniz ve hikaye ilerledikçe daha fazla ulaşım aracına sahip olacaksınız. Bunlar motosiklet, araba vb… Ayrıca çeşitli etkinliklere katılmak için kaykay, bisiklet gibi araçları kullanabilir, para birimini puan ve oyun içi satın alımlar için kullanabilirsiniz.


   Bu şehirde pek çok şey oluyor gibi görünüyor, ama çok da fazla değil. Oyunda daha fazla zaman geçirmek için gerekenden daha büyük bir alan var gibi görünüyor. Görevler arası mesafe çok uzun, kullandığımız araçlar çok yavaş ve yapabileceğimiz çok az şey var. Ayrıca tek oyunculu mod MyCareer'i internet bağlantısı olmadan oynayamıyoruz. Bunun nedeni şehir içinde seyahat etmemiz ve diğer oyuncularla rekabet etmemiz sanırım. Bu şehir kötü bir eklenti değil ama, ilginç alanlar ve çeşitli yan görevler alma fırsatınız olan bir yer ama daha iyi olabilirdi.
Şehirlerde, birkaç yıl öncesinden tanıdığımız parklar gibi spor salonlarının yanı sıra yeni eklenen eski spor salonları ve sponsorlu oyunlar için küçük mekanlar da bulunuyor. Parkta bildiğimiz gibi, güçlü takım arkadaşlarına sahip oyuncular, zayıf oyuncuları hızla yenebilir ve üstesinden gelebiliyor. Öte yandan, katılan takımlar arasındaki denge daha dengelidir, çünkü hatırlar iseniz Old Gym'de müsabakalar bulunuyordu ve her oyuncu kendi başına katılma imkanı sunuyordu. Can sıkıcı olan şey, kariyer modunda bile, oyundaki mikro ödeme olayının tek başına size ödeme yapan oyuncuları daha hızlı ve daha güçlü hale getirmeniz için biraz ivme kazandıracak ve bunu gözünüze sokacak olması ciddi ama ciddi can sıkıcı hale geliyor. O özellik bu oyun modunda  kullanılmasa daha iyi olurdu.


Babacığım Kredi Kartını Ödünç Alabilir Miyim?

   MyNBA ve MyWNBA modları sayesinde takımın yönetimini devralabilir ve onları zirveye çıkarmak için çok çalışabilirsiniz. MyNBA ciddi ve titiz, kulübün mali yapısından transfer çalışmalarına, antrenman planına kadar her şeyi ayarlayabiliyoruz. MyNBA'nın yönetim seçenekleri çok detaylı ve kendimi şampiyonluk menajeri veya futbol menajerliği oynuyormuş gibi hissediyorum. MyWNBA da benzer bir oynanışa sahip ancak detay seviyesi biraz daha düşük ve seçenekler daha sınırlı. MyTeam modelinde büyük bir değişiklik yok ve sanırım halihazırda çalışan bir sistemi bozmak istemiyorlar. NBA2K oyunları oynamasanız bile, modun mikro ödeme yapma konusundaki itibarını duymuş olmalısınız. Oyuncu kartlarını toplayarak takımımızı geliştirdiğimiz oyunda, gerçek para ile kart paketi satın almak zorunlu değildir, bu da büyük bir teşviktir. 2K22'nin kart derecelendirme sisteminin eklenmesi bile sizi kartlarınızı kullanmaya teşvik ediyor gibi görünüyor.
Kart derecelendirme sistemini kullanarak, ekibinizdeki oyuncuların kartlarını derecelendirme için uzmanlara gönderme imkanınız var. Bu sayede piyasadaki diğer kartlardan farklı olarak kartın değeri biraz artar ancak tabii ki de bu işlem ücretsiz değildir. Oyun para birimini harcarsınız, bu oyun para birimini kurtarmak için çok çalışmanız veya kredi kartınızın olması gerekir. Dediğim gibi oyun sizi asla gerçek para yatırmaya zorlamaz ama ne yaparsanız yapın “burada zamanımı harcamak yerine sadece kartı yazdırabilirim” fikrinden kurtulamıyorsunuz.


  Şimdi Oyna seçeneği altında, mevcut kadronuzu NBA oyunları oynamak, geçmiş efsanevi kadrolarla rekabet etmek veya sokak basketbolu ve diğer farklı oyun modları oynamak için kullanabilirsiniz. Ayrıca 2KU eğitim bölümü sayesinde oyunun güncellenen oyun sistemine uyum sağlamak için çeşitli eğitimleri tamamlayabilirsiniz. Antrenman kısmını hiç sevmeyebilirsiniz, sıfırdan öğrenmek isteyen oyunculara değil, daha çok yeni sisteme uyum sağlamak isteyen oyunculara yönelik hazırlanmış bir platform olarak görünüyor.
NBA 2K22, uzun zamandır piyasadaki en iyi basketbol oyunu olmuştur. "NBA 2K" serisi oynanışta iyi bir iş çıkarmış ve "2K22" oynanışta bir adım daha ileri gitmiş. Geliştirilmiş görsel efektler ve oynanış sayesinde oyun oynarken gerçek bir basketbol oyununun atmosferini damarlarınızın içinde hissedebilirsiniz. NBA 2K22 İnceleme Playstation 5'in en öne çıkan parçalarından biri olan Dualsense kontrolcünün işlevi bu oyunda başarıyla kullanılmış. Dokunsal geri bildirim iyi çalışıyor. Geri bildirim ile, elinizdeki topun içinden karakterin hangi elini tuttuğunu bile hissedebilirsiniz. Uyarlanabilir tetik sayesinde hareketlerinizin ağırlığını hissedebilir, bu da kendinizi bir oyunun içinde sizin ter döktüğünüze karşılık gibi hissetmenizi sağlar.


  Yeni karakter animasyonları ve geliştirilmiş bir atış sistemi ekleyerek oyun daha akıcı hale geliyor. Karakterler yoruldukça performansları düşüyor ve oyunda bunu hissedebiliyorsunuz. Çubuktaki atış simülasyonu yapan yeşil alanı dengelemeniz ve sallamanız gerekiyor ancak bu alan karakterin yeteneğine, serbestlik derecesine, potaya olan mesafesine ve yorgunluğuna göre değişkenlik gösteriyor yani çalışmak, antrenman yapmanız ve tecrübe kazanmak zorundasınız. Analog çekim kullanıyoruz, yetenekli iseniz hızlı bir şekilde sahte aksiyonlar yapabilir veya çekimi tamamlayabilirsiniz. Simülasyonu çok sıkı kullanmaya alışkınım ama bir kez öğrendikten sonra güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Oyunda motivasyon var ve bence yapımı biraz daha hızlı. Hücum ve savunmamız başarısız olduğunda, sanki CPU bu fırsatı değerlendirebilir ve yükseklik farkını anında genişletebilirmiş gibi moral düşecek. Ne yazık ki, tüm takım aynı anda dışarı çıkıyor ve şimdiden şut sorunlarıyla karşılaşıyorlar. Bu olay ise özgüven veyahut motive düşüşüne yol açabilmektedir.

Rakibin yapay zekası acımasızdı, üçlük isabeti buluyordu ve isabet oranı oldukça yüksekti. Bir süre "Karşı takımdaki herkes Midorima (Siyah Sepeti) oldu" diye düşündüm. Tek amacı basketbol oynamak olan yeni bir oyuncuysanız, yeni oyuncunun antrenman kısmı yetersiz ve güç sistemi acımasız olduğu için çok fazla pratiğe ihtiyacınız var. Oyunun atari oyunlarından daha analog olduğunu düşünürsek bu elbette mantıklı. Ancak oyunu doğru oynayabilmek için internetten öğrenmek yerine oyunda ne yapacağımı öğrenmeyi tercih etmeniz sizler açısından oyunda daha iyi tecrübe kazanmak için daha sağlıklı olacaktır. Son olarak ana menüde 2KTV'yi kapatmak isteyeceksiniz fakat bu durumu nasıl yenebilirsiniz bunun için bizim de bir fikrimiz bulunmamaktadır. Bu seçeneğin önceki oyunlarda da mevcut olduğunu dile getiriyoruz, ancak daha sonra nereden yapıldığı konusundaki fikrimiz de beynimizden siliniyor. Oyunu oynamaya geldiğimde ana menüdeki müzik kesilmişti ve insanlar konuşuyordu ki bu benim için çok rahatsız ediciydi. Tıpkı kapatma düğmesi olmayan reklamlar gibi, bunlarla her zaman karşılaşacaksınız ve onlardan tamamen kurtulamayacaksınız.


  NBA 2K22'yi Playstation 5'te oynadık. Akıcı animasyonlar ve yüksek grafik kalitesi ile bizlere, oldukça tatmin edici bir görsel deneyim sunuyordu. MyCareer'da bazı yüz animasyonları dağınık ama genel olarak hem stil hem de yüz hareketleri çok da iyi bir halde bulunuyor.
Oyunun performansı oldukça iyi ve oyunun yüklenme süresi çok hızlı. Kentsel alanlarda FPS kaybı yaşamanız oldukça yüksek bunun adına çok üzgünüz. Aslında şehre girmek istediğimde bazen yüklenmesi 30 saniye sürüyor ama bence bu daha çok internet kaynaklı bir sorun. Sanırım veri alışverişi nedeniyle böyle bir sorunla karşılaştım (Wifi ile bağlanmanın etkisi düşünüldüğünde).

Buraya kadar bir çok özellikten, görsel kaliteden ve performanstan bahsettim ancak bunlar Playstation 5 (ve diğer yeni nesil konsollar, Xbox serisi) versiyonlarının oyunlara uygun olan içerikleridir. Oyundaki en ilginç nokta ise NBA 2K22'nin ayrı ayrı satılan iki farklı versiyonunun bulunması. Playstation 4, Xbox One, Switch veya PC'de oyun oynamak istiyorsanız, oyununuz pek çok yeni özelliği olmayan eski nesil bir sürümdür (örneğin, şehirde hiç yoktur). Playstation 5 versiyonunu oynayanların Playstation 4 versiyonunu cross-play olarak oynama şansı da bulunmamaktadır.

MyTeam ekibinizi aynı konsolun yeni nesil versiyonuna aktarma imkanınız var ancak oyunu bir sonraki nesil için tekrar satın almanız gerekiyor. Ayrıca eski nesil versiyonda WNBA kariyer modu bulunmuyor. Kariyer modunu bir şehir yerine bir mahallede oynuyorsunuz. PC'ler veya eski nesil konsollar için oyun satın alırken bu farklılıkları göz önünde bulundurmayı unutmayın.
Şu anda en son kadroda harika bir basketbol maçı oynamak isteyenler için en iyi (ve tek) seçenek NBA 2K22. Çok fazla yenilik, çeşitli farklı oyun modları ve gerçekçi bir oyun deneyimi içeren teknik olarak oldukça başarılı bir oyunumuz var. Ancak tüm bu özellikler oyunu harika bir oyun yapmıyor.


  MyTeam'i aşan mikro dönüşümler, oyun genelinde daha fazla yayılma, deneyimli NBA 2K oyuncularını kendine çekme, yeni oyuncuları havada bırakma, cross-play'in olmaması, iki versiyonu ayrı ayrı satın alma zorunluluğu gibi şeyler sizi rahatsız edebilir. Oyunda hiç gerçek para harcamadan bir yerlere gelebiliyorsunuz ama para harcayarak zaman harcadığınız şeyleri çözebilen birini görmek can sıkıcı. Bedava online oyunlarda "Kazanmak İçin Öde" dediğimiz kavramı görmek kabul edilebilir, ancak daha az ödediğimiz oyunlar için 70 dolar (Türkiye'de 600 lira) ödesek daha iyi olur.

Bu oyunun hayranları, diğer oyuncuların gerisine düşmek yerine oyunu hemen satın alıp kadrolarını güçlendirmeye başlamış olmalı, yani daha fazla söylenecek bir şey bulunmuyor. Seriye ilk kez veya uzun bir aradan sonra girmeyi düşünen oyuncuların yukarıda bahsettiğim hususları göz önünde bulundurarak karar vermeleri gerekmektedir. Bu kesinlikle iyi bir basketbol simülasyonu, alıştıktan sonra çok keyifli bir oyun oynayabiliriz ama en iyisi karşınıza çıkacaklara hazırlıklı olmak. Türü: Spor
Dil: Türkçe
İndir NBA 2K22 İndir.zip
Benzer Spor Oyunları / Simülasyon Oyunları
NBA 2K22 İndir Benzeri Oyunlar
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Robot olmadığınızı doğrulayın: *