» » Süper Mario 3D World + Bowser's Fury İndir

Süper Mario 3D World + Bowser's Fury İndir

Süper Mario 3D World + Bowser's Fury İndir
384 0 3
 
   Nintendo'nun Wii U Süper Mario 3D Dünyası (Süper Mario 3D Dünyası + Yayının Öfkesi), Nintendo'nun Wii U Süper Mario 3D Dünyası, 8 yıl sonra, çoğu oyuncunun bunu deneyimleme şansı yok. Yepyeni bir hikayeye ve oyun tarzına sahip olan Bowser's Fury ile gelen pakete bir göz atalım.   

Adından da anlaşılacağı gibi Super Mario 3D World + Bowser's Fury iki oyun içeriyor. Bunlardan ilki, Wii U konsolu için özel olarak piyasaya sürülen Super Mario 3D World'ün geliştirilmiş Switch sürümüdür. Hikaye devam ettiği sürece, herhangi bir yeni içerik görmüyoruz. Bowser tekrar ortaya çıkıyor, bir grup periyi kaçırıyor ve onları dünyanın dört bir yanındaki kalelere hapsediyor. Biz de bir ekip oluşturup periyi hapsedildiği kavanozdan kurtarmaya çalışıyoruz

  Bowser's Fury, paketimizdeki ikinci oyun ve tamamen Switch için yayınlandı. Mario'nun baş düşmanı Bowser, siyah maddeden etkilenir ve eskisinden çok daha büyük ve daha kızgındır. Bowser Jr. babasını kurtarmak istiyor. Bowser'a neden olan siyah maddeyi işlememiz ve kaldırmamız gerekiyor. Hikayeye gelince, hiçbir oyun zengin içeriği garanti edemez. Her durumda, her iki oyunun da temel avantajları oyuna yansır. Bu nedenle hikayenin içeriğini çok fazla genişletmek zorunda kalmadan oyunun iki bölümünü tartışmaya devam edelim.

Super Mario 3D World + Bowser's Fury, 3D World'ün güncellenmiş bir sürümünü ve Bowser's Fury adlı yepyeni bir oyunu içerir. Bowser's Fury, 3D World'e göre tamamen farklı bir oyun olduğu için her ikisini de oyun bölümünde ele almamız gerekiyor. "Super Mario 3D World" 2013 yılında Nintendo Wii U için piyasaya sürülen ve oyunculardan olumlu geri dönüşler alan bir oyundur. Aslında oyunla ilgili en büyük sorunun çoğu oyuncunun konsolu olmaması, bu yüzden görmezden gelinmesi diyebiliriz. İsminin aksine tamamen 3 boyutlu olmayan bir dünyada her bölümü tamamlamak için karakterlerden birini kullanmaya çalışıyoruz. Ayrıca, her karakterin kendine özgü bir yeteneği bulunuyor.


  Bir sonraki kaleye girmek için 2,5 boyutlu platform alanı ile 3 boyutlu alan arasında serbestçe hareket etmemize izin verecek kadar yeşil yıldız toplamaya çalışıyoruz. Hemen hemen her arsanın farklı bir konsepti bulunuyor ve derlenmiş çoğu arsa farklı oyun tarzlarına sahip. Perili köşkte hayaletlerden kaçabileceğimiz yerler bulunuyor, duvarlara yansıyan gölgelerle oynamayacağız, ışıklar tarafından bloke edilmeden gizlice yürüyeceğiz, dinozorun sırtında gezeceğiz. Su ve daha fazlası... Dokunmatik ekranla çözülen zor problem, müziğe veya zıplamaya göre konumunu değiştiren zemin, boru hattında bir yol bulmaya çalıştığımız labirent gibi bölme tasarımını kullanıyoruz "Bakalım sırada ne var?" 

Bir sürü farklı bölüm, bir sürü farklı güçlendirme ve kendine ait yetenekleri olan karakterler ile oyunu oynamak oldukça keyifli. Bazı sıkıntıları da bulunuyor elbette. Mesela 3 boyutlu olduğunu iddia eden bir oyunun sabit kamera açılarıyla bizi kısıtlaması can sıkıcı. Oyunun Wii U’ya özel olması, konsolun dokunmatik ekranını kullanan bazı bölümlerin de yapılmasına fırsat tanımıştı. Switch konsolunda ise bu bölümleri Joycon’un hareket algılayıcısı ile telafi etmeye çalışıyorsunuz. Mario Odyssy’de  bu sistemi beğenerek kullanmış biri olarak, 3D World’de hala bir zevk alamıyorsunuz.. Konsolu el modunda kullandığınız zaman dokunmatik ekran aktif hale geliyor. Bu sayede bölümleri olması gerektiği gibi tecrübe edebiliyorsunuz. 


  Super Mario 3D World, 4 kişiye kadar çok oyunculu oyun desteği sağlayabilmektdir. Çok oyunculu modda bir Mario oyunu oynadıysanız, bunun eğlenceli ve sinir bozucu olduğunu biliyorsunuzdur. Bu oyunda bir yandan bölümü tamamlamaya çalışırken, en çok puanı toplamak ve ilk tacı takmak, güç desteklerini kapmak ve bayrak direğinin tepesine ulaşmak gibi bazı mücadeleler vermeniz gerekebiliyor.

Oyunun bazı bölümleri sadece tek kişi içindir ve çok sayıda oyuncu dahil olduğunda ortalığı karıştırabiliyor. Kamera sizden kafasını uzaklaştırıyor, sudaki dinozoru kontrol edemiyorsunuz. Çünkü iki kişi farklı yönlere ateş ediyor. En kötü yanı oyuncuların ortak haklara sahip olmasından kaynaklanıyor. Oyuncu ölmeye devam ederse ve hakları tükenirse, herkes oyundan atılıyor (banned .d). Kaos eğlencelidir, ancak hakların sona ermesi nedeniyle ölmeyen oyuncuları kovalamak bile saçma gelecektir.


  Çok oyunculu modda çevrimiçi destek de bulunuyor, bu nedenle evde oyunu oynayacak kimse yoksa, diğer insanlarla çevrimiçi olarak oynayabiliyorsunuz. Yukarıda bahsettiğimiz problemin yanı sıra bir problem daha var yani istediğiniz karakteri alamıyorsunuz ama görmezden gelirseniz bu çok güzel bir özellik. Bununla birlikte, Kurbağa oynamayı hiç tercih etmem. En azından Rosalina açılana kadar başka seçeneğin olmaması sıkıcı geliyor. En azından oyuna Daisy ekleyebilirler veya oyuncuların aynı karakteri seçmelerine izin verebilirler.

Super Mario 3D World'ün Switch sürümünde oyunda bazı küçük iyileştirmeler var. Karakterin orijinal oyundan daha hızlı hareket etmesi ve yuvarlanıp kayması gibi bazı iyileştirmeler var. Ayrıca oyuna "enstantane" adlı bir fotoğraf modu da eklendi. Bu sayede oyunda çekim yapmak için kamerayı kullanabilir ve istediğimiz etiketi fotoğrafın üzerine yapıştırabiliriz. 3D World'ün sabit kamera açısı dilediğiniz gibi fotoğraf çekmemizi engelleyebilir. Fotoğraflarda kullanabileceğimiz etiket sayısı da çok sınırlı, çok fazla oynayamayız ama kesinlikle ilginç bir eklenti olarak gözüküyor.  Dolayısıyla 2013 yılında piyasaya sürülen 3D World, Switch konsolunda keyifli vakit geçirmenizi sağlayan bir oyundur. Mario Maker'da birçok farklı tasarımcının senaryolarıyla yüksek kaliteli bölümleri oynadığınızı hissediyorsunuz. Evet, bazı patron kavgaları veya kafa karışıklığı, özellikle sonlara doğru tekrar etmeye başlar, ancak bu büyük bir sorun değildir. Tek başınıza veya birkaç arkadaşınızla oynayabilir ve eğlenebilirsiniz. Switch sürümünde birçok iyileştirme yapılabilir, ancak orijinal sürümü bozmak istediklerini sanmıyorum.

Şimdi dikkatimi çeken Super Mario 3D World + Bowser'ın öfke oyununu oynama zamanı. Bowser's Fury, 3D World'ün yanına eklenen bir DLC paketi gibi görünse de oyuna girerken bir hata yaptığınızı anlıyorsunuz. Öncelikle sabit kamera gitti, tamamen tarafımızdan kontrol edilen bir kamera ile Lapcat Gölü alanını özgürce gezebiliriz. Lapcat Gölü, kedilerin saklanabildiği bir yerdir. İster düşman ister düşman olsun herkesin kedilerle ilgili belirli bir şekli vardır. Bu sefer normal takım arkadaşlarımız değiliz, Bowser Jr. Zaten. Eskisinden daha kızgın olan Bowser ile karşılaşıyoruz.,

Daha önce "Mario Odyssey" oynayan insanlar bu bölüme yabancı değiller. "Odyssey" de olduğu gibi, çevredeki altınları topluyor, bulmacaları çözüyor ve gizli yerlerde saklı "kediler parıltısı" denen şeyleri topluyoruz. Şapka arkadaşımızın yerini Bowser Jr. aldı. Alınan. Yalnız oynuyorsanız, Bowser Jr'ın size ne kadar yardım sağlayabileceğini seçebilirsiniz. Çevrenizdeki engelleri aşmaya çalıştığınızda, Jr. Sizin için altın toplayabilir ve düşmanı bir fırçayla fırçalayabilir.


  Bölge günün çoğu için güneşli ve hava karardığında ve yağmur yağmaya başladığında gerçek yüzünü gösterecek. Yeraltı dünyasının sahibi olduğu Bowser uyanınca gökten göktaşları düşmeye başladı ve gölün etrafındaki huzurlu kediler daha ateşli bir kırmızıya dönüştü ve genellikle ulaşamadığımız yerlere gitme fırsatımız oldu. Bowser'ın öfkesini azaltmanın birçok yolu var. Önce "Kedi Parlatıcısı" adlı nesneyi bulabilir, yakındaki deniz fenerini etkinleştirebilir ve sonra tekrar uyku moduna alabilirsiniz. Yeterince "pırıl pırıl kedi" bulduğumuzda, büyük bir kedi olmak için dev çanın gücünü kullanabilir ve Bowser ile bire bir savaşma fırsatına sahip olabiliriz. Bowser'ı mağlup ettiğimizde yeni bir yere kaçtı ve onu kurtarmak için çalışmalarımıza devam etti, eğer seçenek yoksa, uykuya dalmadan önce onun bağırıp alevleri söndürmesini bekleyebiliriz. Son seçenek ölmektir. Bu durumda, Bowser uykuya geri dönmekte yola koyuluyor.

Lapcat Gölü bölgesinde özgürce dolaşmak, altın ve "Cat Shine" peşinde koşmak kesinlikle eğlencelidir. Pek çok zorlukla karşı karşıyayız, "kedi parıltısı" toplamak için başka bir bulmacayı çözüyoruz veya zaman sınırı içinde tamamlanması gereken bir yarışmaya katılıyoruz. Bowser uyandığında, normalde kırılmayan duvarlar kırılgan hale gelir ve yeni engeller nedeniyle normalde erişilemeyen yerlere ulaşabiliriz. 3B dünyada bize yardımcı olan dinozorlar da burada bulunabilir. Onun sayesinde istediğimiz adaya hızlı bir şekilde ulaşabilir, su üzerindeki savaşı tamamlayabilir ve daha fazla "kedi parıltısı" toplayabiliriz.


  Bowser's Fury basit bir DLC değil, yepyeni bir oyun. Ücretsiz kamera açısı ile gerçek 3D dünyada (3D dünya) sorunlardan kurtulduk. Little Bowser, güçlendirmeleri toplayan ve gerektiğinde donatan yardımcımızdır. Bowser Jr., iki oyunculu oyunda ikinci oyuncu tarafından kontrol ediliyor. Tek oyunculu modda karakterin bize ne kadar yardımcı olacağını da seçebilirsiniz. Özellikle en üst düzeyde, o kadar etkili bir yardımcıdır ki, hiçbir şey yapmanıza gerek kalmıyor.

Fury by Bowser, Mario dünyasına yeni bir yaklaşım getiren keyifli bir oyundur. Tamamen farklı bir yeni oyun değil, kullanıcının ileride hazırladıkları yeni Mario oyununa tepkisini ölçebilen bir demo izlenimi veriyor.    Türü: Macera
Dil: Türkçe
İndir Süper Mario 3D World + Bowser's Fury İndir.zip
Benzer Strateji Oyunları / Macera Oyunları
Süper Mario 3D World + Bowser's Fury İndir Benzeri Oyunlar
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Robot olmadığınızı doğrulayın: *