» » Forza Horizon 5 İndir

Forza Horizon 5 İndir

Forza Horizon 5 İndir
431 0 4
    Xbox'ın Playground Games stüdyosu tarafınca düzenlenen, geliştirilen Forza Horizon 5, Xbox'ın en yeni oyunu ve yarış türünün en önemli markalarından biri piyasaya sürülmüş durumda. 9 Kasım 2021'de Xbox One, Xbox Series X|S ve Microsoft Windows için çıkacak ürünlere hep birlikte bir göz atalım ve piyasaya çıkmadan önce detaylı olarak inceleyelim.    


Ateşli Meksika Sokakları

Meksika manzarası Forza Horizon 5'i ilk kez çalıştırmadan önce gerçekten çok heyecanlanacaksınız. Meksika'nın doğal manzarasını çok merak ediyorsanız ve Playground Games'in güzelliğine girmek için sabrınızı sınamanız çok normal. Oyunun ana menüsüne girdiğinizde ilk yapacağınız şey Xbox kumandanızın titreşimini en üst düzeye çıkarmanızı öneriyoruz. Bu titreşimlerin özellikle yarış oyunlarında çok önemli bir rol oynadığını ve daha iyi bir sürüş hissi sağlayabileceğini düşünüyoruz.

Forza Horizon 5 çok heyecan verici bir açılış göreviyle başlıyor ve harika görünüyor. Playground Games'in bize sunduğu muhteşem manzaraya alışmış olsak da, Meksika'nın muhteşem manzarası karşısında büyülenmeden edemiyoruz. Özellikle İngiltere'deki uzun Forza Horizon 4 maceramızdan sonra Meksika'nın iyi bir seçim olduğunu düşünüyoruz. İngiltere çoğu maçta karşılaşacağımız ülkelerden bir olduğunu biliyorsunuz... Meksika gibi ilginç bir atmosfere sahip bir ülke seçmek harika görünüyor. Oyunun atmosferini zenginleştiren aktif bir yanardağa bile sahiplik ediliyor.


Forza Horizon 5'in güzel ve heyecan verici "küçük" ilk görevini kısaca gösterdikten sonra, sadece üç farklı araç seçebiliyorsunuz. Oyun fragmanını veya oyun videosunu izlememiş olanlar için bu küçük sürprizi bozmak istemesek de yine de favoriniz muhtemelen seçeceğiniz Ford Mustang'den bahsedelim. Ford Bronco, Meksika'nın engebeli ve engebeli arazisinde en iyi arkadaşınız ve tercih ettiğiniz araç haline gelecektir. Bronco, Forza Horizon 5 macerasındaki en büyük ortağım gibi görünen gerçekten muhteşem McLaren Senna'dan arılamanıza bile izin vermiyor. Bağımlılık yapıyor desek yanlış olmayacaktır.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Meksika'daki yol yapısı Birleşik Krallık'takinden tamamen farklı gözüküyor desek yalan olmaz... Zayıf arazi kontrolüne sahip geleneksel araçlar için bu, sürüş deneyimini az da olsa size etkileyecektir. Forza Horizon 4'teki favori arabamız McLaren Senna ufacık, minicik, küçük bir köşeye spin ile savrulduğunda - bunun sizin zayıf sürüş becerilerimle hiçbir ilgisi olmadığını söylemeliyiz… - Bu bilgiyi bizzat oynayan ilk elden de duyabilirsiniz. Tam olarak bu noktada Ford Mustang'in beni kurtarmaya geldiği yer diyebiliriz. Hızlı bir araba olmasa da sürüş deneyimine hayran kalacağınız kesin, radyoda çaldığınız müzikle Meksika'nın muhteşem manzarasına giderken en iyi arkadaşınız rolünü oynuyor.


Ayrıca Forza Horizon 5'in seri tarihinin en büyük ve en detaylı haritasına sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu ürün, Meksika'nın doğal ortamıyla mükemmel bir şekilde başa çıkmayı başarıyor ve ayrıca bize keşfedilebilecek birçok biyom sağlamayı da usta bir şekilde başarıyor. Harita, dördüncü haritadan yaklaşık 1,5 kat daha büyüyebiliyor ve zengin bir içeriğe sahip olup ve çeşitli olanaklar sağlamayı başarıyor ve yüzlerce saat oynayabilmeniz için gerekli ortam hazırlanmış.

Forza Horizon 5 ayrıca 500'den fazla araba içeriyor. Şimdilik oyunun araç tiplerinin yeterli olduğunu rahatlıkla söyleyebilsem de ilerideki güncellemeler ufak bir takviye yapılması ufak bir ihtimal diyebiliriz. Oyundaki modifikasyon sistemi de oldukça sad eve basit. Arabanızı basit bir şekilde geliştirebilir ve istediğiniz parçalarla donatabilir, modifiye yapabilirsiniz…


Emniyet kemerini bağlayın uçuşa geçiyoruz…

Forza Horizon 5'in devasa bir haritası bulunuyor ve yeterince keşif sağlayamıyorsunuz doğal olarak da bundan istediğinizi alamıyorsunuz. Bu devasa açık dünya, çeşitli ve ilginç içerikleri de kendiyle birlikte getiriyor. Ayrıca oyundaki ilginç olaylar ve öğeler Meksika kültürünü iyi bir şekilde yansıtıyor. Oyunun ilk üç saatinde etrafta dolaşarak, manzarayı hayranlıkla izleyerek, haritaya doldurulmuş küçük ama keyifli aktivitelerin tadını çıkararak vakit geçireceğinizi tahmin ediyoruz. Meksika'daki küçük turunuz da bitince yavaş yavaş yarışmalara ve büyük çaplı etkinliklere katılım sağlamanız çok keyifli ve aksiyonlu olacaktır…

Sizler için spoiler verip tadınızı kaçırmanızı istemiyoruz... O yüzden bu etkinlikleri detaylı anlatmasak daha iyi olur ama çok güzel içerikler bulunduğunu bilmeniz yeterli olacaktır... Yapay zeka yarışmam bitince küçük çaplı bir ekibe katılıyorsunuz ve gerçek oyuncularla yarışmaya katılmaya başlıyorlar. Gerçek oyuncular tarafından düzenlenen bu maçlar ve geziler hayatınızda geçirdiğiniz en keyifli anlardan biri olabilir...


Oyunun diğer oyuncularla etkileşime geçebileceğimiz kısmı gerçekten harika, ister Forza Link oyuncularının sahip olabileceği küçük değişimler nedeniyle, isterse birlikte Meksika'nın tozunu yükseltiyor. Genelde kendi başınıza deneyimleseniz de, özellikle bir arkadaş grubunuz varsa, oyunun eğlencesi bir ekiple ikiye katlanabilir.

Forza Horizon 4 ile karşılaştırıldığında oyun geliştirmenin yeni oyun için en çok merak edilen unsurlardan biri acaba değişimler sağlandı mı?.  Oyundaki grafiklerin ve ses efektlerinin gelişimini gerçekten hissedebiliyorsunuz. Özellikle ses kısmı çok başarılı gelmiş. Bunun dışında yorumun başında detaylı olarak açıkladığımız gibi en büyük farkın Meksika'da ve doğasında yattığını söyleyebilirim. Bu oyunu Xbox Series X konsolunda deneyimleme fırsatınız da var. Performans modunda 4K 60 FPS herhangi bir optimizasyon sorunu ile karşılaşmıyorsunuz.

Oyunun Xbox Series X|S cihazlarda 60 FPS seçeneği bulunuyor fakat diğer Xbox konsollarında 30 FPS nedense çalışmıyor. Hızlı tempolu oyunlarda 30 FPS değeri ciddi bir problem olsa da (kişisel tercihe göre tamamen değişebilir), yarış oyunlarında daha büyük bir sorun haline gelebiliyor. Xbox One ve Xbox One S cihazlarındaki oyunların değeri doğru olsa da Xbox One X-end 4K 30 FPS tercihinin olumsuz olduğunu düşünüyoruz. En az 1080, 60 FPS performans modu tercihine sahip olmalıdır.

Ayrıca, bazı bağlantı sorunlarına da sahip. Bu bağlantı hataları Forza Horizon 5 deneyimimi doğrudan olumsuz etkilemese de küçük bir sıkıntı yaratabilir. Oyunun henüz tam olarak çıkmadığını ve bu küçük sorunların gelecek bir güncellemede düzeltileceğini bilsek de en azından bir unsurdan bahsedecek olursak daha doğru diyebiliriz. Forza Horizon 5 ayrıca Türkçe Dilini de destekliyor. Oyuna eklenen Türkçe dil desteği genellikle başarılı olsa da ara sıra hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bazı cümlelerde aktarılmak istenen anlam tam olarak çevrilemeyebilir.


"Disko Disko Partizaneeee"

Forza Horizon 5 müzik konusunda da oldukça başarılı duruyor. Güzel müzik eşliğinde, kontrolleri sürüş tarzınıza göre özgürce düzenleyebilir ve iyileştirebilirsiniz. Size ihtiyacınız olan sürüş deneyimini sağlayabilecek bir kontrol cihazı bulduğunuzda, Meksika'nın devasa yanardağına giden yola çıkabilir ya da büyük bir kum fırtınasına mutlu bir şekilde dalabilirsiniz.

Oyunun doğası ve doğa olayları oyuna en büyük lezzet katan unsurlardan biridir. Büyüleyici ağaçlıklı ormanlarda yürürken, çorak ve kumlu arazilerde ilerlerken veya dev dağlara tırmanırken bu doğal güzelliği keşfetmenin en iyi yolunu öğreneceksiniz.
Ayrıca, "Forza Horizon 5"in kamera modu, yine de muhteşem, neredeyse gerçeğe yakın fotoğraflar çekmemizi sağlıyor. Kamera modu, oyundaki manzaranın güzelliğini yakalamamıza yardımcı oluyor ve aynı zamanda birçok ayrıntı içeriyor. Fotoğraf modunu kullanmak için en sevdiğim zaman yağmur yağdığı zamandır. Aracınızın üzerine hafif yağmur yağdığında oyun kadar güzel görünür, yeterince göremezsiniz.


Son Sözler

Forza Horizon 5 mükemmele yakın bir üründür. Bu, keşfederken manzaraların tadını çıkarabileceğiniz ve Meksika sokaklarındaki aktivitelerde iyi vakit geçirebileceğiniz bir oyundur. Yorumlarda bahsettiğimiz küçük teknik sorunların bir kısmını içermesine rağmen, 9 Kasım'da piyasaya sürüldüğünde bu sorunların büyük bir kısmının çözüleceğini düşünmekteyiz. Tamamen gerçekçi bir simülasyon deneyiminden hoşlanıyorsanız, Forza Horizon 5 size göre değil; ancak Forza Horizon 5 daha çok bir "arcade" ürünü gibi, herkesin deneyimlemesi gereken bir oyun. Kasım 2021 tarihinde piyasaya sürülecek olan ürün, Türkçe dil desteğine sahip olup, piyasaya sunulduğunda Xbox Game Pass PC ve konsol kütüphanesine dahil edilecektir...

Forza Horizon 5 Sistem Gereksinimleri
Minimum
 • İşletim Sistemi: Windows 10 version (1909) ya da yükseği
 • İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 / Intel i5-4460
 • RAM: 8GB
 • Ekran Kartı: AMD RX 470 / Nvidia GTX 970
 • VRAM: 4GB
 • Sabit Disk: 110 GB
Önerilen
 • İşletim Sistemi: Windows 10 version (1909) ya da yükseği
 • İşlemci: AMD Ryzen 5 1500X / Intel i5-8400
 • RAM: 16GB RAM
 • Ekran Kartı: AMD RX 590 / Nvidia GTX 1070
 • VRAM: 8GB
 • Sabit Disk: 110 GB
Forza Horizon 5 Fiyat Listesi

Forza Horizon 5 XBOX ve Windows Fiyat Listesi
 • Forza Horizon 5 Standard Edition | 469 TL
 • Forza Horizon 5 Deluxe Edition | 535 TL
 • Forza Horizon 5 Premium Edition | 669 TL
Forza Horizon 5 Steam Fiyat Listesi
 • Forza Horizon 5 Standard Edition | 299 TL
 • Forza Horizon 5 Deluxe Edition | 399 TL
 • Forza Horizon 5 Premium Edition | 499 TL

Türü: Yarış Oyunu
Dil: Türkçe
İndir Forza Horizon 5 İndir.zip
Benzer Yarış Oyunları
Forza Horizon 5 İndir Benzeri Oyunlar
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Robot olmadığınızı doğrulayın: *